«Հրապարակ». Ովքե՞ր չեն առաջադրվել ՔՊ վարչության անդամ դառնալու համար
«ՔՊ վարչության անդամ դառնալու հայտերի ընդունման ժամկետը սպառված է. 48 առաջադրում կա, գործող վարչությունից չի առաջադրվել ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, ինչն անակնկալի է բերել ՔՊ շարքայիններին, որոնք ողջ օրը քննարկել են դրա պատճառները և մի քանի եզրահանգում արել։
Կա՛մ Արարատ Միրզոյանը չի կարողանում ներել Նիկոլ Փաշինյանին, նրան է կասկածում նոյեմբերի 9-ի գիշերն իր ծեծը կազմակերպելու հարցում, դրանից հետո էլ իրեն ԱԺ նախագահի պաշտոնից է զրկել, ուստի որոշել է ցույց տալ, որ չի ուզում նրա ղեկավարած վարչությունում լինել։ Ոմանք ավելի հեռուն գնացող հետևություններ են արել, թե Միրզոյանին պատրաստում են ժառանգորդի դերի համար։
Ուշագրավ է, որ առաջադրվել է նաև ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանը, որը պատերազմից հետո հեռացել էր թիմից, անգամ պատգամավորական ցուցակում չընդգրկվեց: Որքան էլ զարմանալի է՝ չի առաջադրվել նաև Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանը, փոխարենը Լենա Նազարյանն է առաջադրվել, իսկ նրա ամուսին Նարեկ Բաբայանը, որը գործող վարչության անդամ էր, չի առաջադրվել։ Առաջադրվել է նաև նախորդ վարչություն չմտած, ներկայումս վարչապետի կնոջ մտերիմ Մխիթար Հայրապետյանը»։

«Грапарак»: Кто баллотировался в члены правления партии «Гражданский договор»
Газета «Грапарак» пишет, что срок подачи заявок на членство в правлении партии «Гражданский договор» уже истек, выдвинулись 48 человек. Из членов действующего правления не баллотировался глава МИД Арарат Мирзоян, что стало неожиданностью для рядовых членов партии, которые весь день обсуждали причины этого и пришли к нескольким выводам.
«Возможно, Арарат Мирзоян не может простить Николу Пашиняну, подозревает его в вопросе организации своего избиения ночью 9 ноября 2020 года, а после этого лишившего его должности спикера парламента, посему решил показать, что не хочет находиться в возглавляемом им правлении. Некоторые сделали более далеко идущий вывод, что Мирзояна готовят на роль приемника.
Примечательно, что выдвинулся также председатель Союза добровольцев «Еркрапа» Сасун Микаелян, который после войны ушел из команды, не вошел даже в предвыборный список депутатов. Как ни удивительно, не баллотировалась также губернатор Ширакской области Назели Багдасарян, зато выдвинулась Лена Назарян, а ее супруг Нарек Бабаян, который является членом действующего правления партии, не выдвинулся. Выдвинулся также не входивший в прежнее правление, ныне близкий к супруге премьер-министра Мхитар Айрапетян», - пишет газета.