«Փաստ». Իրավապահների հետ շրջող հատուկ նկարահանողները «առանձնահատուկ» շոուները նկարահանում են, որ Փաշինյանի «հոգին փառավորվի»
«Դիմադրության շարժման անհնազանդության ակցիաների ժամանակ աչքի է զարնում «բերետավորների» առանձնահատուկ «վերաբերմունքը» Լևոն Քոչարյանի նկատմամբ՝ պարբերաբար նրան բերման ենթարկելու տեսքով: Իսկ երկուշաբթի կառավարության 3-րդ մասնաշենքի մոտ ընդհանրապես 10-15 հոգով ակնհայտ դիտավորությամբ բռնություն էին կիրառում նրա նկատմամբ:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս ամենը պատահական չէ, այլ Լևոն Քոչարյանի նկատմամբ «ուշադիր» լինելու և ամենաչնչին առիթն օգտագործելով՝ նրան բերման ենթարկելու հստակ հանձնարարության հետևանք:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, իշխանությունները հաշվարկել են, որ, ինչպես մեր հասարակության որոշակի հատված, ոստիկանների մեջ էլ քիչ չեն այնպիսիք, որոնք կիրթ, գրագետ, կայացած մարդկանցից խորշում են, ուստի բերման ենթարկելիս հաստատ բռնի ուժ կկիրառեն:
Ի դեպ, ուշագրավ է, որ իրավապահների հետ շրջում են հատուկ նկարահանողներ, որոնք որևէ կապ չունեն ԶԼՄ-ների հետ (մեծամասամբ՝ նաև ոստիկանության հետ), որպեսզի հատկապես նման «առանձնահատուկ» շոուների պարագայում նկարահանեն այդ կադրերը: Ըստ երևույթին, նրա համար, որ Նիկոլ Փաշինյանի «հոգին փառավորվի»»։

«Паст»: Сопровождающие правоохранителей операторы снимают «специальные» шоу для Пашиняна
Во время акций протеста Движения сопротивления бросается в глаза особое отношение «беретчиков» к Левону Кочаряну, в виде его периодического задержания. А в понедельник у 3-го корпуса здания правительства на него набросились 10-15 полицейских.
«По сведениям издания, все это не случайность, а результат поручения проявить особое внимание к Левону Кочаряну и использовать самый незначительный повод, чтобы подвергнуть его к приводу. Как передают наши источники, власти рассчитали, что как у определенной части нашего общества, так и среди полицейских немало таких, которые не выносят образованных, грамотных, состоявшихся людей, посему при задержании точно применят силу.
Кстати, примечательно, что правоохранителей сопровождают специальные операторы, которые не имеют никакого отношения к СМИ (в большинстве случаев, также к полиции), чтобы во время таких «особенных» шоу снимать эти кадры. Судя по всему, для того, чтобы душа Никола Пашиняна ликовала», - пишет газета.