«Հրապարակ». Որոշ ՔՊ-ականների վոյաժները սկսել են նյարդայնացնել թիմին
«Որոշ ՔՊ-ականների վոյաժները սկսել են նյարդայնացնել թիմին։ Որպես կանոն, ընտրյալների խումբ կա, որոնք երկրից երկիր են շրջում հարկատուներիս հաշվին, իսկ մյուսները զրկված են դրանից։ Վերջին օրերին բամբասանքի կիզակետում են Նարեկ Զեյնալյանն ու Լուլուն՝ Լուսինե Բադալյանը, որոնք բյուջեի հաշվին 10 օրով մեկնել են Երուսաղեմ, թե ինչ առաքելությամբ՝ անգամ թիմակիցները չգիտեն։
ԱԺ նախագահի կարգադրության մեջ նշվում է միայն․ «Բարեգործական ծրագրի շրջանակներում 2022 թվականի մայիսի 26-ից հունիսի 4-ը Երուսաղեմ (Իսրայել) գործուղել Ազգային ժողովի առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանին և Ազգային ժողովի պատգամավոր Լուսինե Բադալյանին»:
Նշենք, որ ամենահաճախ գործուղում գնացող պատգամավորների շարքում են Արուսյակ Ջուլհակյանը, Ծովինար Վարդանյանը, Հասմիկ Հակոբյանը, Էդուարդ Աղաջանյանը, Արման Եղոյանը, Ռուբեն Ռուբինյանը, Վլադիմիր Վարդանյանը և էլի մի քանիսը»։

«Грапарак»: Вояжи некоторых депутатов «Гражданского договора» начали раздражать команду
Газета «Грапарак» пишет, что вояжи некоторых депутатов «Гражданского договора» начали нервировать команду. Как правило, есть группа избранных, которые ездят из страны в страну за счет налогоплательщиков, а другие лишены этой возможности.
«В последние дни в центре сплетен оказались Нарек Зейналян и Лулу – Лусине Бадалян, которые за счет бюджета отправились на 10 дней в Иерусалим, однако даже члены команды не знают, с какой миссией.
В распоряжении спикера парламента лишь отмечается: "В рамках благотворительной программы с 26 мая по 4 июня 2022 года командировать в Иерусалим (Израиль) председателя постоянной комиссии Национального Собрания по вопросам здравоохранения Нарека Зейналяна и депутата Национального Собрания Лусине Бадалян".
Отметим, что чаще всего ездят в командировку Арусян Джулакян, Цовинар Варданян, Асмик Акопян, Эдуард Агаджанян, Арман Егоян, Рубен Рубинян, Владимир Варданян и еще несколько депутатов», - пишет газета.