Մանրամասներ՝ Մոսկվայի կենտրոնում հայազգի գործարարի սպանությունից
Մոսկվայի կենտրոնում սպանված հայազգի գործարար Հովհաննես Ղամարյանը ՌԴ քաղաքացի էր, ուստի նրա արտահանձնումն այլ պետություն բացառվում էր։ Ռիա նովոստիին պարզաբանել է իրավապահ մարմինների աղբյուրը։
Տղամարդուն սպանել են նախորդ գիշեր Մոսկվայի կենտրոնում։ Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեի Մոսկվայի ստորաբաժանման տվյալներով,  Կոմսոմոլսկի պողոտայում գտնվող բնակելի շենքի բակում մարդ է սպանվել (նրա անունը պաշտոնապես չի նշվում): Հարուցվել է քրեական գործ։
Իրավապահ մարմինների աղբյուրը Ռիա Նովոստիին հայտնել է, որ սպանվածը Հովհաննես Ղամարյանն էր, նա հետախուզվում էր ՀՀ ոստիկանության կողմից ՌԴ քրեական օրենսգրքի 35-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ «Սպանություն նախապատրաստելը շահադիտական նպատակներով»։
Ավելի ուշ Քննչական կոմիտեն հայտարարել է սպանության մեջ կասկածվողի ձերբակալության մասին։ Իրավապահ մարմիններում Ռիա նովոստիի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նա Հայաստանի 24-ամյա քաղաքացի է։

Стали известны подробности убийства в центре Москвы армянина
Убитый в центре Москвы Оганес Камарян был гражданином России, поэтому его выдача другому государству была исключена, объяснил РИА Новости в пятницу источник в правоохранительных органах.
"Потерпевший Камарян – гражданин РФ, в этом случае его выдача исключена", - сказал собеседник агентства.
Мужчина был застрелен накануне вечером в центре Москвы. По данным столичного главка СК РФ, мужчину (его имя официально не называлось) убили во дворе жилого дома на Комсомольском проспекте. Возбуждено уголовное дело об убийстве.
Источник в правоохранительных органах пояснял РИА Новости, что убитый – Оганес Камарян, его разыскивала полиция Армении по второй 2 статьи 35-104 УК РФ - "Подготовка убийства в корыстных целях".
Позднее Следственный комитет сообщил о задержании подозреваемого в убийстве. По данным источника РИА Новости в правоохранительных органах, это 24-летний гражданин Армении.