Ոստիկանություն. Բուժհաստատություններ են տեղափոխվել 34 ոստիկան և 16 քաղաքացիական անձ, բերման է ենթարկվել 11 հոգի
23:53 03/06/2022
ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել այսօր Դեմիրճյան-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ.
«Հունիսի 3-ին Երևանի Դեմիրճյան-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկում անհնազանդության ակցիայի կազմակերպիչների հնչեցրած կոչերի արդյունքում ակցիայի մասնակիցները դրսևորել են ոչ իրավաչափ վարքագիծ։ Մասնավորապես, չեն ենթարկվել հասարակական կարգի պահպանություն իրականացնող ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին, բռնություն են գործադրել նրանց նկատմամբ, ինչպես նաև ոստիկանության ծառայողների ուղղությամբ նետել են շշեր, քարեր և մետաղե առարկաներ։
Տեղի ունեցածի հետևանքով, ժամը 23.00-ի դրությամբ, վնասվածքներով տարբեր բուժհաստատություններ  են տեղափոխվել ոստիկանության 34 ծառայող և 16 քաղաքացիական անձ։ Բերման է ենթարկվել 11 անձ: Հարուցվել է քրեական գործ։ Կատարվում է նախաքննություն»։

Полиция: В медучреждения доставлены 34 полицейских и 16 гражданских лиц, приводу подвергнуты 11 человек
Полиция Республики Армения распространила заявление в связи с сегодняшними событиями, произошедшими на перекрестке улиц Демирчяна-Пароняна.
«3 июня в результате озвученных организаторами акции неповиновения призывов на перекрестке улиц Демирчяна и Пароняна в Ереване участники акции продемонстрировали не правомерное поведение.
В частности, они не подчинились законным требованиям осуществляющих охрану общественного порядка служащих полиции, применили к ним насилие, а также бросали в сотрудников полиции бутылки, камни и металлические предметы.
В результате произошедшего, по состоянию на 23:00, в различные медицинские учреждения с травмами доставлены 34 служащих полиции и 16 гражданских лиц.