Պլատինե հոբելյանի ժամանակ Անգլիայի թագուհին ընդամենը 15 րոպե է անցկացրել Հարրիի և Մեգան Մարքլի հետ
Արքայազն Հարրին և նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ 2-րդի հետ շատ քիչ ժամանակ են անցկացրել, գրում է The Sun-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրին:
Նշվում է, որ 37-ամյա Հարրին և 40-ամյա Մարքլը, որոնք ներկայում բնակվում են Կալիֆորնիայում, հանդիպել են թագուհուն Վինձոր ամրոցում։
Հանդիպումն անցել է «արագ» և «բավականին պաշտոնական», ասել է աղբյուրը։
Հիշեցնենք, որ Սասեքսի դուքն ու դքսուհին թագուհու պլատինե հոբելյանին մասնակցելու նպատակով ժամանել էին Անգլիա։ Դա նրան առաջին այցն էր, երբ նրանք դադարեցին կատարել թագավորական ընտանիքի պարտականությունները:
2022 թվականի հունիսի 2-ից հունիսի 5-ը նշվել է Եղիսաբեթ 2-րդի գահակալության 70-ամյակը։ Նա բրիտանական գահ է բարձրացել 1952 թվականին 26 տարեկան հասակում՝ հոր՝ Ջորջ VI թագավորի մահից հետո։

Queen Elizabeth spent just 15 minutes with Harry and Meghan during Platinum Jubilee
UK's Queen Elizabeth met Prince Harry and Meghan for just 15 minutes when they returned to the UK for her Platinum Jubilee, The Sun reported.
Their time with the monarch — who got to see the couple’s daughter Lilibet, one, for the first time — was kept “formal” by Buckingham Palace aides.
Harry, 37, and Meghan, 40, who were also with son Archie, three, saw the Queen at Windsor on Thursday, June 2, as the Jubilee celebrations got under way.
A source said: “It was a quick in and out job. It was all quite formal.”
Buckingham Palace declined to comment.
The Sun told on Tuesday how the Sussexes were banned from bringing a photographer to Windsor Castle to capture the moment The Queen met namesake Lilibet.