ժողովդին սև ու սպիտակի բաժանողներ գո՞հ եք. Արթուր Վանեցյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանն անդրադառնալով Արագածոտնի մարզում տեղի ունեցած կրակոցներին, գրում է.
«Տեղեկացա Ապարանում տեղի ունեցած զարհուրելի դեպքի մասին: Այս պահին կա մեկ զոհված և վեց վիրավոր, որոնցից երկուսի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Վիրավորներից մեկը ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ աշխատակից է:
Առողջություն եմ մաղթում բոլոր վիրավորներին, ցավակցությունս զոհվածի ընտանիքին:
Սպասում եմ իրավապահների գործողություններին և արձագանքին:
Հ.Գ. ժողովդին սև ու սպիտակի բաժանողներ գո՞հ եք»։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 19-ին' ժամը 19.45-ի սահմաններում, Արագածոտնի մարզի Նիգավան գյուղում մի խումբ անձանց մասնակցությամբ միջադեպ է տեղի ունեցել։ Այդ ընթացքում հնչել են կրակոցներ, նախնական տվյալներով' գործադրվել է որսորդական հրացան:
Տուժած յոթ տղամարդիկ տեղափոխվել են տարբեր բժշկական կենտրոններ: Նրանցից մեկը մահացել է: Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել, որի շրջանակներում ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումներ:
Ըստ լրատվամիջոցների՝ ՔՊ-ականների հարազատները կրակել են երիտասարդների վրա, քանի որ նրանք հայհոյել են Նիկոլ Փաշինյանին։

Артур Ванецян: Разделившие народ на черных и белых, довольны?
Руководитель парламентской фракции «Честь имею» Артур Ванецян, коснувшись выстрелов в Арагацотнской области Армении, на своей странице в Facebook пишет:
«Узнал об ужасающем происшествии в Апаране. На данный момент есть один погибший и шестеро раненых, состояние двоих из них – крайне тяжелое.
Один из раненых – сотрудник СНБ РА.
Желаю здоровья всем раненым, мои соболезнования семье погибшего.
Жду действий и реакции правоохранителей.
P.S.: Вы, разделившие народ на черных и белых, довольны?»
Полиция ранее представила подробности инцидента в селе Нингаван у города Апаран Арагацотнской области. Согласно информации, 19 июня около 19:45 в селе Нигаван области произошел инцидент с участием группы лиц. Прозвучали выстрелы, по предварительным данным полиции, было применено охотничье ружье. Семь пострадавших мужчин доставлены в различные медицинские центры, один из них скончался, уточняют в ведомстве.
По факту происшествия возбуждено уголовное дело, в рамках которого предпринимаются масштабные оперативно-розыскные мероприятия.
Согласно информации СМИ, родные представителей партии власти «Гражданский договор» стреляли в молодых людей, которые озвучили ругательства в адрес Никола Пашиняна.