Հայուհին Վրաստանում 14-րդ երեխային է լույս աշխարհ բերել
Վրաստանի Նինոծմինդայի շրջանի Գանձա գյուղի բնակիչ Վարդուհի Ղազարյանը 43 տարեկանում լույս աշխարհ է բերել 14-րդ երեխային։
«Սպուտնիկ Արմենիա»-ի փոխանցմամբ, Վարդուհին Գյումրի քաղաքից է, 19 տարեկանում ամուսնացել է ու տեղափոխվել Վրաստան։
Կինը պատմել է, որ դեռ մանուկ հասակում իր երազանքն է եղել մայր դառնալը, բայց երբեք չի մտածել այդքան շատ երեխա ունենալու մասին։ Առաջին անգամ մայրացել է 20 տարեկանում։ Այժմ ավագ որդին 23 տարեկան է։ 14 երեխաներից երկուսը ուսանողներ են, մնացածը դպրոց ու մանկապարտեզ են հաճախում։
Երեխաների անուններն են՝ Հակոբ, Ալեքսան, Հովհաննես, Մանուկ, Նարե, Հարություն, Դավիթ, Արֆին, Մարիամ, Գոհար, Մկրտիչ, Լուսինե, Անգելինա և Դանիել։
Ղազարյանների ընտանիքը զբաղվում է գյուղատնտեսությամբ և անասնապահությամբ։ Բացի այդ, նրանք նաև պետական աջակցություն են ստանում երեխաների համար։

Armenian woman gives birth to her 14th child in Georgia
An Armenian woman living in Gandza, a village in Georgia’s Ninotsminda region, has given birth to her 14th child, Sputnik Armenia reports.
Varduhi is from Armenia’s second largest city of Gyumri. She got married at the age of 19 and moved to Ninotsminda to live with her husband.
The woman admits that her dream was to become a mother, although she never thought about having so many children.
She gave birth to her first child when she was 20. Now Varduhi's oldest son is 23 and her youngest child is a few days old. Two of the 14 children are already students, while the rest go to school and kindergarten.
The children's names are Hakob, Aleksan, Hovhannes, Manuk, Nare, Harutyun, Davit, Arfin, Mariam, Gohar, Mkrtich, Lusine, Angelina and Daniel.
The Ghazaryan family lives off agriculture and raises livestock. In addition, they also receive state assistance for the children.