Մինչ կառավարության շենքի ներսում գործադիրը նիստ է անցկացնում, երկու կանայք գրիչներ բերեցին ու նետեցին կառավարության շենքի ուղղությամբ։
«Սրանք բերել ենք Փաշինյանին, որ ուրիշների գրիչը չգողանա։ Ռուսական ալիքները ցույց տվեցին, թե ինչպես է գրիչը վերցնում ու դնում գրպանը։ Մենք էլ որոշեցինք մի ամբողջ տարվա գրիչ բերել իրեն՝ ասելու համար, Փաշինյան Նիկոլ, ամոթ է»,-ասաց ակցիայի մասնակից կանանցից մեկը։
Նա նշեց, որ գրիչներ բերելը նաև խորհրդաշնական քայլ է, քանի որ գրիչները ծառայում են Փաշինյանին միայն տարածքներ հանձնելու համար։
«Էդ գրիչով հանձնել է Բերձորը, հանձնելու է Տիգրանաշենը։ Սա գերիներին դավաճան հանելու գրիչ է»,-ասաց կինը։
Կանանց քայլը զայրացրեց կառավարության դիմաց տարբեր խնդիրենրով բողոքի եկած քաղաքացիներին։
Վթարքային շենքում ապրող կինը հետաքրքրվեց՝ ո՞վ է ակցիայի հովանավորը, ո՞վ է գնել գրիչները։
«Ես իմ գրպանից եմ գնել, հատը 30 դրամ է։ Ես հայրենիքի համար եմ պայքարում։ Ուզում եմ հասկանալ տուն ուզողներին։ Եթե թուրքերը եկան հասան Երևան, էդ տունն ի՞նչ է անելու»,-ասաց կառավարության շենքի դիմաց գրիչներ նետած կինը։

Множество ручек Пашиняну – чтобы не крал чужие
Пока внутри здания правительства Армении проходит заседание исполнительной власти, две женщины принесли ручки и рассыпали их у входа.
«Мы принесли их Пашиняну, чтобы он не крал чужие ручки. Российские каналы показали, как он берет со стола ручку и кладет себе в карман. Мы же решили принести ему ручки, которых хватит на год вперед, и сказать: "Никол Пашинян, стыдно"», – сказала одна из женщин-участниц акции.
Он отметила также, что их акция является и символичным шагом, поскольку ручки служат Пашиняну только для подписей под документами о сдаче территорий.
«Ручкой он сдал Бердзор, сдаст Тигранашен. Это и ручка для представления пленных предателями», – сказала женщина.
При этом акция возмутила граждан, которые с различными проблемами вышли с протестом к зданию правительства.
Так, проживающая в аварийном доме женщина поинтересовалась: кто спонсор акции, кто купил ручки?
«Купила из своего кармана, одна штука стоит 30 драмов. Я борюсь за Родину. Я хочу понять требующих жилье. На что им это жилье, если турки дойдут до Еревана?» — сказала женщина, рассыпавшая ручки перед зданием правительства.