Մինչ կառավարության շենքի ներսում գործադիրը նիստ է անցկացնում, երկու կանայք գրիչներ բերեցին ու նետեցին կառավարության շենքի ուղղությամբ։
«Սրանք բերել ենք Փաշինյանին, որ ուրիշների գրիչը չգողանա։ Ռուսական ալիքները ցույց տվեցին, թե ինչպես է գրիչը վերցնում ու դնում գրպանը։ Մենք էլ որոշեցինք մի ամբողջ տարվա գրիչ բերել իրեն՝ ասելու համար, Փաշինյան Նիկոլ, ամոթ է»,-ասաց ակցիայի մասնակից կանանցից մեկը։
Նա նշեց, որ գրիչներ բերելը նաև խորհրդաշնական քայլ է, քանի որ գրիչները ծառայում են Փաշինյանին միայն տարածքներ հանձնելու համար։
«Էդ գրիչով հանձնել է Բերձորը, հանձնելու է Տիգրանաշենը։ Սա գերիներին դավաճան հանելու գրիչ է»,-ասաց կինը։
Կանանց քայլը զայրացրեց կառավարության դիմաց տարբեր խնդիրենրով բողոքի եկած քաղաքացիներին։
Վթարքային շենքում ապրող կինը հետաքրքրվեց՝ ո՞վ է ակցիայի հովանավորը, ո՞վ է գնել գրիչները։
«Ես իմ գրպանից եմ գնել, հատը 30 դրամ է։ Ես հայրենիքի համար եմ պայքարում։ Ուզում եմ հասկանալ տուն ուզողներին։ Եթե թուրքերը եկան հասան Երևան, էդ տունն ի՞նչ է անելու»,-ասաց կառավարության շենքի դիմաց գրիչներ նետած կինը։

Two women brought scores of pens and threw them near the Armenian government building in central Yerevan amid a meeting chaired by Nikol Pashinyan on Thursday.
"We brought them to Pashinyan so that he wouldn't steal other people's pens,” one of the women said, referring to the video footage which shows the premier taking a pen from the table and putting it in his pocket at the 31st sitting of the Board of Trustees of the Hayastan All-Armenian Fund held in Yerevan on Saturday.
The woman said she had seen the footage on Russian TV channels.
‘We decided to bring him pens that are enough for a year and say ‘Nikol Pashinyan, shame on you!'" she said.
Also, the woman says the move is symbolic, since Pashinyan uses pens only “to sign documents on territorial concessions” to Azerbaijan.
"He ceded Berdzor with a single stroke of pen, he is going to surrender Tigranashen as well. The pens are also used for making prisoners traitors," the woman said.