«Ժողովուրդ». Հայկ Մարությանն ինչ կապ ունի շուրջ 16 մլրդ դրամի չարաշահումների հետ
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Պետական վերահսկողության ծառայությունը ստուգումներ է իրականացրել Երևանի քաղաքապետարանի գործունեության մեջ և նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի պաշտոնավարման ժամանակահատվածում շուրջ 16 մլրդ դրամի (մոտ 40 մլն դոլար) չարաշահումներ, խախտումներ է հայտնաբերել։ Ըստ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների՝ ՊՎԾ-ն պատրաստվում է այդ գործով դիմել դատախազություն, որպեսզի քրեաիրավական գնահատական տրվի տեղի ունեցածին։
Այն, որ քաղաքապետարանում ինչպես Հայկ Մարությանի ժամանակ, այնպես էլ այսօր աջ ձեռքը չգիտի, թե ձախն ինչ է անում, անկազմակերպ վիճակ է, քաղաքացիները ամենախիստ դժգոհությունն ունեն քաղաքապետարանի աշխատակիցներից, քանզի իրենց նամակներին, սահմանված 10 օրվա փոխարեն, մի քանի ամիս հետո են պատասխանում, անհերքելի փաստեր են։ Անշուշտ, դեռ քննությունը պիտի պարզի, թե Հայկ Մարությանն ինչ կապ ունի զգալի թվով՝ շուրջ 16 մլրդ դրամի (40մլն դոլար) չարաշահումների հետ։
Հարկ է նշել, որ այսօրվա քաղաքապետարանն էլ գրեթե նույն վիճակում է գտնվում, և հետաքրքրական է, թե տարիներ հետո ինչ է բացահայտելու նույն ՊՎԾ-ն այսօրվա քաղաքապետարանի գործունեությունից»։

«Жоховурд»: Какое отношение имеет Айк Марутян к злоупотреблениям на 16 млрд. драмов
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Государственная контрольная служба провела проверки в мэрии Еревана и выявила злоупотребления на около 16 млрд. драмов (порядка 40 млн. долларов) в период пребывания в должности мэра Айка Марутяна. По сведениям издания, ГКС собирается обратиться по этому делу в прокуратуру, чтобы произошедшему была дана уголовно-правовая оценка.
«То, что в мэрии Еревана как во время Айка Марутяна, так и сегодня правая рука не знает, что делает левая, полная неразбериха, граждане крайне недовольны сотрудниками мэрии, поскольку на их письма вместо установленных 10 дней отвечают через несколько месяцев – неопровержимые факты. Безусловно, следствие еще должно выяснить, какое отношение имеет Айк Марутян к злоупотреблениям на 16 млрд. драмов (40 млн. долларов).
Следует отметить, что сегодня мэрия находится практически в таком же состоянии и интересно, что выяснит ГКС через несколько лет после проверки деятельности сегодняшней мэрии», - пишет газета.