Կոնվերս Բանկը կհոգա ապահովագրության ծախսերը ծրագրային վարկավորման շրջանակում
Կոնվերս Բանկի վարկառուներն այսուհետ կարող են օգտվել ոչ միայն մրցունակ տոկոսադրույքից, այլև անշարժ գույքի ու դժբախտ պատահարներից ապահովագրության նոր հնարավորությունից:
«Կոնվերս Բանկը, արձագանքելով շուկայի պահանջներին, ծրագրային վարկավորման շրջանակում հանդես է գալիս նոր առաջարկով. այսուհետ անշարժ գույքի և դժբախտ պատահարներից ապահովագրության ծախսերը վարկավորման ողջ ընթացքում, բացառությամբ առաջին տարվա, կիրականացվեն Բանկի կողմից, ինչի արդյունքում կնվազի վարկի տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը: Ի տարբերություն բանկային համակարգում առկա նմանատիպ առաջարկներից, այլ վճարումներ՝ այդ թվում սպասարկման վճար, չեն սահմանվի:»,-ասել են Բանկում:
Նշվել է նաև, որ տարիներ շարունակ Մատչելի բնակարան երիտասարդներին կազմակերպության և Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող հիփոթեքային վարկերի պորտֆելով Կոնվերս Բանկը Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարներից է: Դա հնարավոր է դարձել ֆինանսավորման մրցունակ պայմանների և ճկունության շնորհիվ: Ծրագրային վարկավորման ծավալը մայիսի վերջի դրությամբ կազմել է մոտ 21,23 մլրդ դրամ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 46,5 տոկոսով:

Converse Bank to cover insurance costs within the framework of program lending
From now on the borrowers of Converse Bank will be able to enjoy not only competitive interest rates, but they will also have the opportunity to get new real estate and accidental damage insurances.
'We have achieved that thanks to our flexible and competitive financing conditions. To respond to the demands of the market, we are introducing an unprecedented offer, which is truly unique for Armenian banking," the bank said in a press release on Friday.
"From now on, during the whole loan period, with the exception of the first year, the Bank will cover the real estate and accidental damage insurance expenses, as a result of which the actual annual interest rate of the loan will reduce. Unlike similar offers available in the banking system, we have set no other payments and service fees," it said.
Converse Bank has been one of the leading banks in Armenia for many years thanks to its Affordable Housing for Youth and National Mortgage Company mortgage refinancing programmes. Compared to the same period last year, the bank has registered an increase of 46,5 % in the number of mortgage loans refinanced by Affordable Housing for Youth and the National Mortgage Company programmes, totalling at about 21,23 billion AMD at the end of May.