Վահագն Խաչատուրյանն այսօր չորս հրամանագիր է ստորագրել ու դասային աստիճաններ, կոչումներ շնորհել ՔԿ, ոստիկանության, ԱԱԾ, ՊԵԿ պաշտոնյաներին։
ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, քննչական կոմիտեի նախագահ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արգիշտի Քյարամյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
Պետական եկամուտների կոմիտեի քննչական վարչության պետ, Հայաստանի Հանրապետության հարկային ծառայության առաջին դասի ավագ խորհրդական Տիգրան Հարությունյանին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության հարկային ծառայության առաջին դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ, գնդապետ Սամվել Հայրապետյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում:
Ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանին շնորհվել է ոստիկանության գեներալ-մայորի կոչում։

Ваагн Хачатурян сегодня подписал 4 указа, присвоив классовые чины, звания должностным лицам СК, Полиции, МНБ и КГД.
Согласно информации на официальном сайте президента РА, председателю Следственного комитета, советнику юстиции 1-го класса Аргишти Кярамяну присвоен классный чин государственного советника юстиции 3-го класса.
Начальнику следственного управления КГД, старшему советнику налоговой службы Республики Армения первого класса Тиграну Арутюняну присвоен классный чин государственного советника налоговой службы Республики Армения первого класса.
Замдиректора СНБ полковнику Самвелу Айрапетяну присвоено воинское звание генерал-майора.
Первому заместителю начальника Полиции полковнику Араму Ованнисяну присвоено звание генерал-майора Полиции.