«Ժողովուրդ». Ջհագիրյանը հրաժարական է տվել, քանի որ վիրավորական արտահայտություններ է հնչեցրել անձամբ Փաշինյանի հասցեին
09:28 06/07/2022
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ դատական համակարգում անհանգստացած են Ռուբեն Վարդազարյան-Գագիկ Ջհանգիրյան աղմկահարույց ձայագրության մասով: Ինչպես հայտնի է, հունիսի 20-ին հրապարակվել էր ԲԴԽ արդեն նախկին նախագահների աղմկահարույց ձայնագրությունը, որը բացահայտեց, թե մեր երկրում ինչպես են մեղադրանքները առաջադրվում, և գործերը՝ քննվում:
Ձայնագրությունը հրապարակելուց հետո Վարդազարյանը պարզաբանեց, որ իրեն առաջարկվել է ԲԴԽ նախագահի պաշտոնից հրաժարական տալ։ Նրա խոսքով՝ իրեն ժամանակ էր տրված մինչև 2021 թվականի մարտի 1-ը։ Վարդազարյանի լիազորությունները պաշտոնապես կասեցվել էին անցած տարվա ապրիլի 15-ին. պատճառը արդարադատությանը խոչընդոտելու հոդվածով նրա դեմ հարուցված քրեական գործն էր:
Եվ, ահա, այդ ձայնագրության հանրայնացումից հետո դատական համակարգում անհանգստացած են, քանի որ շատ դատավորներ տարբեր հարցերով գնացել են ԲԴԽ ու զրույցներ են ունեցել Ջհանգիրյանի հետ, հիմա հիշել են և սկսել մտահոգվել. բա որ մի օր էլ իրե՞նց զրույցները հրապարակվեն:
Հավելենք նաև, որ, դատական համակարգում տարածված խոսակցությունների համաձայն, Գագիկ Ջհագիրյանը հրաժարական է տվել, քանի որ հիմնական՝ մոտ 2.5 ժամ տևած զրույցի ձայնագրության մեջ նա վիրավորական արտահայտություններ է հնչեցրել անձամբ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին, որը տեղ է հասել»։

«Жоховурд»: Гагик Джагирян подал в отставку, поскольку озвучил оскорбительные высказывания в адрес Никола Пашиняна
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в судебной системе обеспокоены в связи со скандальной записью Рубена Вардазаряна и Гагика Джангиряна.
«Как известно, 20 июня была опубликована скандальная аудиозапись уже бывших председателей ВСС, которая разоблачила, как в нашей стране предъявляются обвинения и расследуются дела․
После публикации записи Вардазарян разъяснил, что ему было предложено подать в отставку с поста председателя ВСС. По его словам, ему дали время до 1 марта 2021 года. Полномочия Вардазаряна были официально приостановлены 15 апреля прошлого года: причиной стало уголовное дело, возбужденное против него по статье о препятствовании правосудию.
И вот, после обнародования этой аудиозаписи в судебной системе обеспокоены, поскольку многие судьи по разным вопросам обращались в ВСС и имели беседы с Джангиряном, сейчас они вспомнили об этом и опасаются, что их беседы тоже могут быть опубликованы. Добавим также, что, согласно муссируемым в судебной системе разговорам, Гагик Джагирян подал в отставку, поскольку в основной записи разговора, который длился около 2.5 часов, он озвучил оскорбительные высказывания в адрес Никола Пашиняна, которые дошли до него», - пишет газета.