«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը գրում է.
«Խորհրդարանական վերջին ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում ընկերներիս հետ այցելեցինք Տավուշի մարզի Ազատամուտ համայնք: Այդ համայնքն ըստ այդ ժամանակ ստացված տեղեկությունների իշխանությունը պատրաստվում է հանձնել Ադրբեջանին:
Մեր գալու մասին նախապես հասցրել էր իմանալ Ազատամուտի նորանշանակ համայնքապետը և հասցրել էր մի լավ նախապատրաստվել մեր այցին: Մասնավորապես մեր առաջին կանգառի վայրում հավաքել էր շուրջ 10 քաղաքացու որոնք պետք է մեզ ասեին, որ ամբողջ համայնքը Նիկոլի հետ է: Ազնիվ լինելու համար պետք է խոստովանեմ, որ համայնքապետին, որին ես գյուղապետ ասեցի ու ինքը խիստ վիրավորվեց դրանից, հաջողվեց մեր տրամադրությունը փչացնել: Բայց, այնուամենայնիվ, մենք հասցրեցինք բնակիչների հետ շփվելը:
Այդ ընթացքում մոտ 70 տարեկան մի մարդ մոտեցավ ինձ ու ասեց. տղա ջան, հլը ասա տեսնեմ էս մեր գյուղն էլ են տալո՞ւ: Մի պահ քարացա: Չգիտեի ինչպես տանտիրոջն ասեմ, որ իր տունը ամենայն հավանականությամբ իշխանությունը թշնամուն է նվիրելու: Մեջս ուժ գտա և ասեցի՝ «Հայրիկ ջան, ըստ բավականին լուրջ տեղեկությունների մտավախություն ունենք, որ այո, եթե թողնենք ձեր համայնքն էլ կհանձնեն թշնամում»: Այդ մարդը շատ թեթև ասեց՝ «է՜ տղա ջան, դե ասա դուք ստեղ ընտրվելու շանս հեչ չունեք»:
Զարմացած հարցրեցի, թե ինչո՞ւ:
«Որովհետև, տղա ջան, էս մեր թազա ջահել գյուղապետը սաղ գյուղին համոզել ա, որ հենց Նիկոլը մեր գյուղը հանձնի՝ սաղիս ամենաքիչը Իջևանում տուն են տալու»- ասած հայրիկը, քթի տակ հայհոյեց, կախեց գլուխն ու հեռացավ:
Ընտրությունների արդյունքներով գրեթե բոլոր սահմանամերձ համայնքներում Նիկոլ Փաշինյանը ստացավ 60 տոկոսից ավելի քվե:
Հ.Գ. Այսօր ժամը 16։15-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր, այդ թվում նաև խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան, մասնավորապես՝ Վայոց Ձորի մարզի Ելփին գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի, ինչպես նաև դեպի գյուղ տանող ճանապարհի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է քաղաքացիական ավտոմեքենա։

Арсен Бабаян: Крупным калибром – всего 100 метров от Еревана
Член политсовета партии «Айреник» («Отечество»), юрист Арсен Бабаян на своей странице в  Facebook написал:
«Во время избирательной кампании к последним парламентским выборам вместе с друзьями посетили общину Азатамут Тавушской области. Эту общину, согласно полученным в то время сведениям, власти готовятся сдать Азербайджану.
О нашем приезде заранее узнал новоназначенный руководитель общины Азатамут и успел хорошо подновиться к нему. В частности, он собрал около 10 граждан на первом же месте нашей остановки, которые должны были сказать нам, что вся община поддерживает Никола. Чтобы быть честным, должен признаться, что руководителю общины, которого я назвал старостой села и он крайне оскорбился в этой связи, удалось испортить нам настроение. Но мы, тем не менее, успели пообщаться с жителями.
В это время ко мне подошел мужчина около 70 лет и сказал: "Скажи-ка, сынок, наше село тоже сдадут?". На мгновенье я окаменел. Не знал, как сказать хозяину дома, что его дом, по всей вероятности, власти подарят врагу. Нашел в себе силы и сказал: "Отец, согласно достаточно серьезной информации, у нас есть опасения, что ваша община будет сдана врагу". Этот человек очень легко ответил: "Э, сынок, выходит, у вас совсем нет шансов быть избранным здесь".
Я удивленно спросил – почему?
"Потому что, сынок, этот наш новый молодой  руководитель общины убедил все село, что как только Никол сдаст наше село, всем нам дадут дом, как минимум, в Иджеване", – сказал дедушка, тихо выругался и ушел.
По результатам выборов почти во всех приграничных общинах Никол получил больше 60% голосов.
P.S. Вчера около 16:15, подразделения ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, в том числе крупного, открыли огонь по армянским боевым позициям на участке села Елпин Вайоцдзорской области, а также по ведущей в село автодороге, в результате чего поврежден гражданский автомобиль.