«Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանին, որոշ տեղեկություններով, հետ են կանչում։ Նրա փոխարեն կգործուղվի երկարամյա դիվանագետ Աշոտ Սմբատյանը, որը 2015-2021 թթ․ Գերմանիայում ՀՀ դեսպանն էր: Ռ. Սադոյանը, հիշեցնենք, Վրաստանում դեսպան նշանակվեց 2017-ին։ Այն ժամանակ նրա նշանակումն աղմուկ բարձրացրեց, քանի որ դիվանագիտական աշխատանքի փորձ չունեցող նախկին պատգամավորին դեսպան ուղարկելը, ասում էին, բացատրվում է նրանով, որ նա բիզնեսներ ունի Վրաստանում, որի շնորհիվ ջերմ կապեր է ձևավորել վրաց իշխանությունների հետ: Սակայն հեղափոխությունից հետո Սադոյանն այն քչերից էր, ով մնաց և 4 տարի պաշտոնավարեց:
Երեկ նա չպատասխանեց մեր զանգերին և հաղորդագրություններին: Մեզ ասացին, որ Սմբատյանի ագրեմանն արդեն ուղարկվել է Վրաստան»։

Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что посол Армении в Грузии Рубен Садоян будет отозван. Вместо него в Грузию будет командирован дипломат с долголетним опытом работы Ашот Смбатян, который в 2015-2021гг. был послом Армении в Германии. Напомним, Рубен Садоян был назначен послом Армении в Грузии в 2017 году.
«Назначение Рубена Садояна в то время вызвало большой шум, поскольку, как говорили, отправка не имеющего опыта дипломатической работы депутата в Грузию была обусловлена тем, что у него был бизнес в Грузии, благодаря которому с властями этой страны установились теплые отношения. Однако после революции Садоян стал одним из тех редких людей, кто 4 года оставался на должности.
Вчера он мы попытались связаться с Садояном, однако он ответил на наши звонки и сообщения. Нам сказали, что агреман Смбатяна уже отправлен в Грузию», - пишет газета.