Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերը շարունակում են ավելանալ
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝  հուլիսի 4-10-ը, կատարվել է ընդհանուր 5256 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 354 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 226 հիվանդ, մահվան դեպք չի գրանցվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում հուլիսի 11-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 423 771 դեպք, որոնցից 413 043 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 418 պացիենտ:
Ընդհանուր կատարվել է  3 143 709 թեստավորում:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 6-12-ը  ՀՀ-ում հաստատվել էր կորոնավիրուսային հիվանդության 38 դեպք, հունիսի 13-19-ը՝  60 դեպք, հունիսի 20-26-ը՝ 139 դեպք։ Հունիսի 27-ից հուլիսի 3-ը հաստատվել էր կորոնավիրուսային հիվանդության 174 դեպք։

Armenia confirmed 354 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 423,771 as of 11 a.m. Monday, July 11, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 5,256 tests were conducted from 4 to 10 July.
226 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 413,043.
Armenia now has 418 active cases. As many as 3,142,709 tests have been performed in the country since the disease outbreak.
Incidentally, the Armenian health authorities reported 174 new infections and 290 active cases in the previous week.