Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղարը կայցելի Ադրբեջան
Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղարն իր ադրբեջանցի գործընկերոջ պաշտոնական հրավերով ուրբաթ կայցելի Ադրբեջան:
ParsToday-ը գրում է՝ Ադրբեջանն Իրանի հարևաններից է, որը վերջին տարիներին ցանկանում է ընդլայնել Իրանի հետ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում։
Նշվում է, որ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի երկրներ նախատեսվող այցերի շրջանակներում, Ալի Շամխանին  ուրբաթ օրը  կայցելի Ադրբեջան:
Այցի ընթացքում, Շամխանին կհանդիպի իր ադրբեջանցի գործընկերոջ հետ: Երկու երկրների պաշտոնյաները կքննարկեն երկկողմ հարցեր և տարածաշրջանային և միջազգային վերջին զարգացումները։

Secretary of Iran’s Supreme National Security Council (SNSC) Real Admiral Ali Shamkhani is set to visit Azerbaijan as part of his Caucasian tour, Iran Front Page reports.
Shamkhani will visit the country on Friday at an invitation by his Azerbaijani counterpart Ramil Usubov.
During the trip, Shamkhani will meet Usubov and Azerbaijan’s President Ilham Aliyev to discuss bilateral issues and the latest regional and international developments.
The Iranian security chief visited Armenia last Thursday and met the country’s Secretary of the Security Council Armen Grigoryan and Prime Minister Nikol Pashinyan.
Bolstering relations in various fields and cooperation to boost regional stability and security are top on the agenda of his regional tour.