Իվան Տելեգինը լքում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 18-ին Բանկի գլխավոր տնօրեն – Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինըլքում է ՎՏԲ խումբը՝ ընտանեկան հանգամանքներով պայմանավորված։ Նա այդ պաշտոնը զբաղեցրել է 2018թ․ փետրվարից։
«2018թ․-ից Իվան Տելեգինի ղեկավարությամբ ՎՏԲ-ին հաջողվել է դառնալ Հայաստանի ամենաուժեղ բանկերից մեկը՝ զգալիորեն ընդլայնելով իրներկայության մասնաբաժինը ֆինանսական շուկայի առանցքային հատվածներում։ Այս տարիների ընթացքում բանկում ձևավորվել է պրոֆեսիոնալ թիմ, որին հաջողվել է իրագործել ՎՏԲ խմբի ռազմավարական նախաձեռնությունները և հասնել շահույթիռեկորդային ցուցանիշների։ Բավական է նշել, որ այսօր ՎՏԲ-ում սպասարկվում է հանրապետության յուրաքանչյուր երրորդ բնակիչը։Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում Իվանինհաջողված աշխատանքի համար և մաղթում հաջողություններ հետագա մասնագիտական գործունեության մեջ»,- նշում է ՎՏԲ Բանկի (ՀԲԸ) նախագահի- Վարչության ղեկավարի տեղակալԴենիսԲորտնիկովը։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կշարունակի իր կայուն զարգացումը հանրապետության շուկայում՝ մնալովՎՏԲ խմբի բիզնեսի առաջնահերթ տարածաշրջաններիցմեկը։ Ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձ հաճախորդներին հասանելի են բանկային առաջնակարգ պրոդուկտներ և ծառայություններ: ՎՏԲ-ն մտադիր է շարունակել իր մասնակցությունը պետական առանցքային ծրագրերին, ինչպես նաև նորարարական լուծումների մեկնարկներին՝ երկրի ողջ ֆինանսական շուկայի զարգացման համար, այդ թվում՝ թվային բիզնեսի ոլորտում։ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդներին հասանելի են ավելի քան 60 մասնաճյուղեր ամբողջ երկրի տարածքում, ավելի քան 200 բանկոմատներ և մոտ 120 վճարայինտերմինալներ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկից հայտնում են, որ Բանկի գլխավոր տնօրենի պարտականությունները ժամանակավոր կկատարի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արա Ավագյանը։ Կադրային հետագա որոշումների մասին Բանկը կհայտարարի ավելի ուշ։

Иван Телегин покидает пост генерального директора банка ВТБ (Армения)
ВТБ (Армения) сообщает, что генеральный директор – председатель директората банка Иван Телегин в связи с семейными обстоятельствами с 18 июля покидает Группу ВТБ. На своей должности он работал с февраля 2018 года.
«С 2018 года под руководством Ивана Телегина ВТБ удалось стать одним из самых сильных банков Армении, существенно нарастив долю своего присутствия в ключевых сегментах финансового рынка. За эти годы в банке была сформирована профессиональная команда, которой удалось реализовать стратегические инициативы группы ВТБ и достичь рекордных показателей по прибыли. Достаточно сказать, что сегодня в ВТБ обслуживается каждый третий житель республики. Мы благодарим Ивана за успешную работу и желаем успехов в дальнейшей профессиональной деятельности», – отметил Денис Бортников, заместитель президента - председателя правления ВТБ.
ВТБ (Армения) продолжит свое устойчивое развитие на рынке республики, оставаясь одним из приоритетных регионов для бизнеса Группы ВТБ. Клиентам – как физическим, так и юридическим лицам – доступны передовые банковские продукты и услуги. ВТБ намерен продолжить свое участие в ключевых госпрограммах, а также запусках инновационных решений для развития всего финансового рынка страны, в том числе – в области цифрового бизнеса. Клиентам ВТБ (Армения) доступны более 60 отделений по всей стране, свыше 200 банкоматов и порядка 120 терминалов обслуживания.
Временно исполнять обязанности генерального директора банка будет Ара Авагян – директор департамента развития корпоративного бизнеса ВТБ (Армения). О дальнейших кадровых решениях банк объявит позднее.