Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, հետաձգեց «Սիլվայի գործով» հերթական նիստը մինչև սեպտեմբերի 20-ը։
Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբից հայտնում են, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը նիստի ժամանակ տեղեկացրել է, որ հուլիսի 14-ին նախագահի մոտ կորոնավիրուսային վարակ է ախտորոշվել։
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 2-23-ը գտնվելու է արձակուրդում և խնդրել այդ ընթացքում դատական նիստ չնշանակել։

Судебное заседание по «делу Сильвы» отложено до 20 сентября
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложил заседание по «делу Сильвы» до 20 сентября.
Как сообщают из команды адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна, адвокат экс-президента Айк Алумян во время сегодняшнего заседания уведомил, что у Роберта Кочаряна  14 июля был диагностирован коронавирус.
Адвокат представил суду соответствующие документы.
Адвокат бывшего вице-премьера, ныне депутата НС от фракции «Армения» Армена Геворкяна – Лусине Саакян – сообщила в свою очередь, что она со 2 по 23 августа будет находиться в отпуске и попросила не назначать судебных заседаний в этот промежуток времени.