«Հրապարակ». Արարատ Միրզոյանի ուղևորություններից առաջ և հետո սև խոռոչներ կան, ոչ ոք տեղյակ չէ՝ նա ինչով է զբաղվում
09:28 20/07/2022
«Արտաքին գործերի նախարարությունում տարակուսած են Արարատ Միրզոյանի պահվածքի կապակցությամբ: Սովորաբար ԱԳ նախարարների յուրաքանչյուր քայլն ու հանդիպումն արձանագրվել են, քարտուղարությունը մանրամասն տեղյակ է եղել, թե նախարարը որ ժամին ուր է մեկնում, քանի ժամ է անցկացնելու տվյալ երկրում, յուրաքանչյուր ժամի ինչով է զբաղված լինելու՝ հանդիպումների ամբողջ գրաֆիկը, և որ ժամին է վերադառնալու:
Միրզոյանը միակ նախարարն է, որի ուղևորություններից առաջ և հետո սև խոռոչներ կան, ու ոչ ոք տեղյակ չէ, թե նա ինչով է զբաղվում՝ գործուղումից 1-2 օր առաջ մեկնելով անհայտ ուղղությամբ և գործուղումն ավարտելուց հետո անհետանալով 1-2 օրով:
ԱԳՆ-ում կարծում են, որ Միրզոյանը դրսում, հատկապես` Եվրոպայում, կասկածելի գաղտնի հանդիպումներ է ունենում ինչ-որ մարդկանց հետ և գաղտնի հրահանգավորվում է ԱԳՆ աշխատակազմի համար անհայտ անձանց կողմից»։

«Грапарак»: После визитов Арарата Мирзояна остаются черные дыры, никто не знает, чем он занимается
Газета «Грапарак» пишет, что в министерстве иностранных дел Армении озадачены поведением Арарата Мирзояна. Обычно каждый шаг и встреча министров иностранных дел фиксировались, секретариат знал подробно, когда и куда едет министр, сколько часов он проведет в данной стране, чем будет заниматься каждый час – весь график встреч, и во сколько он вернется.
«Мирзоян – единственный министр, у которого до и после визитов есть "черные дыры", и никто не в курсе, чем он занимается, уезжая в неизвестном направлении за 1-2 дня до командировки и исчезая на 1-2 дня после завершения командировки. В МИД считают, что Мирзоян проводит за границей подозрительные тайные встречи с какими-то людьми, особенно в Европе, и тайно инструктируется неизвестными аппарату МИД лицами», - пишет газета.