«Հրապարակ». Ինչու Սամվել Բաբայանի թիմակիցները չմիացան ընդդիմադիրներին և հետագայում էլ չեն միանա
«Շաբաթներ առաջ Արցախի խորհրդարանի ընդդիմադիրները նախաձեռնությամբ հանդես եկան՝ առաջարկեցին ԱԺ քննիչ հանձնաժողով ստեղծել, որը պետք է ուսումնասիրեր գյուղատնտեսական և ներդրումային հիմնադրամների գործունեությունը, չարաշահումները և այլն։
Սակայն Սամվել Բաբայանի գլխավորած «Միասնական հայրենիքը» սկզբում հայտարարեց, որ միանում է նախաձեռնությանը, իսկ հետո հայտարարեց, թե իբր ամառային արձակուրդներ են, այդ պատճառով հարցի լուծումը հետաձգում են։ Արդյունքում ընդդիմության ձայները չբավարարեցին հանձնաժողով ձևավորելուն։
Մեր տեղեկություններով՝ Սամվել Բաբայանի թիմակիցները հետագայում էլ չեն միանա ընդդիմադիրներին, քանի որ ներդրումային հիմնադրամից օգտվելու է նաև Սամվել Բաբայանը: Մենք գրել էինք, որ նա պատրաստվում է մասնակցել Արցախում ընթացող բնակարանաշինությանը և իր կառուցած բնակարանները վաճառելու է պետությանը»։

«Грапарак»: Почему члены команды Самвела Бабаяна не присоединились к инициативе оппозиции
Газета «Грапарак» пишет, что несколько недель назад оппозиционные фракции Национального Собрания Арцаха выступили с инициативой о создании следственной комиссии НС по изучению деятельности сельскохозяйственного и инвестиционного фондов, возможных злоупотреблений и т.д.
Однако возглавляемая Самвелом Бабаяном «Единая Родина» сначала заявила, что присоединяется к этой инициативе, затем, сославшись якобы на летние каникулы, сообщила, что рассмотрит этот вопрос позже. В результате голосов оппозиции не хватило для формирования комиссии.
«По нашим сведениям, члены команды Самвела Бабаяна и в дальнейшем не присоединятся к оппозиции, поскольку Самвел Бабаян также намерен воспользоваться инвестиционным фондом. Мы писали о том, что он собирается участвовать в осуществляемом в Арцахе жилищном строительстве и продавать построенные квартиры государству», - пишет газета.