«Հրապարակ». Չի բացառվում, որ նախատեսվածից շուտ պարեկներին գործուղեն Սյունիք
«Սյունիքի մարզում կրկին աննախադեպ շարժ է։ Պարբերաբար մարզ են այցելում եվրոպացի պաշտոնյաներ, դիվանագետներ։ Նախօրեին մարզ է այցելել ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը, երեկ՝ տարածքային կառավարման նախարար Գնել Սանոսյանը։ Տեղեկացանք, որ ոստիկանապետի այցի ընթացքում քննարկվել է Սյունիքում պարեկների գործունեության նպատակահարմարությունը, չի բացառվում, որ նախատեսվածից շուտ պարեկներին գործուղեն Սյունիք։
Հիշեցնենք, որ ներկայումս Գյումրիում և Լոռիում են պարեկների ծառայությունը ներդրել, ընթացքի մեջ է Արագածոտնի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Տավուշի մարզերում ներդրումը, մյուս մարզերում նախատեսվում է եկող տարի, սակայն չեն բացառում, որ Սյունիքում արագացնեն։
ԱՄՆ իշխանությունները և սորոսականները շատ են կարևորում պարեկների ներդրումն ու ՆԳ նախարարության ստեղծումը։ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին մեկ ամսում երկու անգամ արդեն խորհրդակցություն է հրավիրել այս հարցով, որտեղ ուժային կառույցների հետ նույն սեղանի շուրջ մշտապես հայտնվում են Դանիել Իոաննիսյանն ու Արթուր Սաքունցը»։

«Грапарак»: Патрульных могут командировать в Сюник раньше, чем планировалось
Газета «Грапарак» пишет, что в Сюникской области вновь началось беспрецедентное движение. Европейские должностные лица и дипломаты регулярно посещают регион. Позавчера область посетил начальник полиции Ваге Казарян, вчера – министр территориального управления Гнел Саносян.
«Мы узнали, что в ходе визита начальника полиции обсуждалась целесообразность деятельности патрульной службы в Сюнике, не исключается, что патрульные будут командированы в Сюник раньше, чем планировалось.
Напомним, что на данный момент патрульная служба внедрена в Гюмри и Лори, в процессе находится внедрение в Арагацотнской, Котайкской, Гегаркуникской, Тавушской областях, в следующем году планируется также в других областях, но не исключается, что в Сюнике процесс будет ускорен.
Власти США и соросовцы придают большое значение введению патрульной службы и созданию МВД. Никол Пашинян за последний месяц уже дважды созывал совещания по этому вопросу, на которых Даниел Иоаннисян и Артур Сакунц всегда оказываются за одним столом с силовыми структурами», - пишет газета.