Թրամփ. ԱՄՆ-ն կարող է կրկնել ԽՍՀՄ-ի ճակատագիրը
ԱՄՆ Սպիտակ տան նախկին ղեկավարի խոսքով, այսօր իր երկրին սպառնացող հիմնական վտանգը գալիս է ներսից։ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հերթական անգամ քննադատել է ԱՄՆ ներկայիս վարչակազմի արտաքին քաղաքականությունը։
«Այս երկրի համար ամենամեծ վտանգը մնում են ներսում գտնվող անառողջ և չար մարդիկ», - Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, ասել է Թրամփը Վաշինգտոնում իր ելույթում՝ նկատի ունենալով Դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդներին և մասնավորապես Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին։
Թրամփի խոսքով, Սպիտակ տնից իր հեռանալուց ի վեր երկիրը մեկը մյուսի հետևից նվաստացումներ է ապրել համաշխարհային ասպարեզում։ Ուստի նախկին նախագահը հայտարարել է, որ շարունակելու է քաղաքական գործունեությամբ զբաղվել։
«Եթե դադարեցնեմ, մեր ազգը դատապարտված է դառնալու ևս մեկ Վենեսուելա կամ Խորհրդային Միություն: Մենք շարժվում ենք այս ուղղությամբ,  կամ դառնալու ենք շատ մեծ մասշտաբի Կուբա», - ասել է Թրամփը:

Трамп: США могут повторить судьбу СССР
Бывший президент Соединенных Штатов Америки Дональд Трамп в очередной раз подверг критике внешнюю политику действующей администрации США, пишет vesti.ru
"Самой большой угрозой нам, этой стране, остаются нездоровые и злые люди внутри", – заявил Трамп на своем выступлении в Вашингтоне, намекнув на лидеров Демократической партии, а конкретно на Нэнси Пелоси, спикера Палаты представителей.
По словам Трампа, после его ухода из Белого дома страна переживает одно унижение за другим на мировой арене. Поэтому экс-президент заявил, что продолжит заниматься политической деятельностью.
"Если я остановлюсь, наша нация обречена на то, чтобы стать еще одной Венесуэлой или Советским Союзом. Мы движемся в этом направлении. Или к тому, чтобы превратиться в Кубу очень крупного масштаба", – считает Трамп.