Վրաստանում՝ Գուդաուրիում, սահմանային ոստիկանությանը պատկանող ուղղաթիռը կորցրել է կառավարումն ու կործանվել։ Ուղղաթիռը պետք է կիրճից դուրս բերել երկու հոգու, որոնք պարապլաներով բախվել էին ժայռին:
1tv.ge-ի հաղորդմամբ, Վրաստանի Ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրին հայտարարել է, որ այսօր Գուդաուրի հանգստավայրում փրկարարական գործողության ժամանակ կործանված ուղղաթիռում գտնվող բոլոր ութ անձինք զոհվել են։
«Դժբախտ պատահար է տեղի ունեցել. ուղղաթիռը կորցրել է կառավարումն ու ընկնելով խոցվել։ Ցանկանում եմ իմ խորին վիշտը հայտնել տեղի ունեցածի համար, իմ ցավակցությունը հայտնել զոհվածների ընտանիքներին։ Բոլորիս համար դժվար է, հատկապես՝ ընտանիքների, ընկերների, ՆԳՆ-ի համար։ Վեցը մեր աշխատակիցներն էին, երկուսը՝ շտապ օգնության բժիշկ»,- ասել է նա։
Նա նաև ասել է, որ մահացել էր պարապլաներով սլացող զբոսաշրջիկը, ով բախվել էր ժայռերին. իսկ օդաչուն վիրավորվել էր։ Նրան օգնելու համար էլ մեկնել էր սահմանային ոստիկանությանը պատկանող ուղղաթիռը։

Eight killed in helicopter crash in northern Georgia
Vakhtang Gomelauri, the Minister of Internal Affairs of Georgia, said Friday that all eight people onboard had died in the crash.
"Unfortunately, 8 people died. One person who was paragliding had been injured and a foreign tourist had died," Gomelauri told local media.
Later, Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili declared July 30 a day of mourning across the country due to the tragedy that had occurred.
Earlier Friday, a Georgian border police helicopter on a rescue operation in the winter resort town of Gudauri in the north of the country lost control and crashed in a ravine, according to the Georgian Interior Ministry.
The ministry said in a statement on its website that totally eight persons including four crew members, two rescuers and two medical staff were on board when the accident happened.