Պարզվում են երեք անձի մահվան պատճառ դարձած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հանգամանքները
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկվում են վարութային և քննչական անհետաձգելի գործողություններ՝ երեք անձի մահվան պատճառ դարձած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
ՔԿ-ից հայտնում են, որ ստացված տվյալների համաձայն, Աշտարակ-Ապարան ավտոճանապարհին՝ Ուշի գյուղի ոլորաններում, 2022թ. օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում, միմյանց են բախվել «Freightliner» մակնիշի բեռնատար և Արթիկ քաղաքի բնակչի կողմից վարած «Opel» մակնիշի ավտոմեքենաները, որի հետևանքով վերջինիս վարորդը և ուղևորներից երկուսը տեղում մահացել են, իսկ մյուս երկու ուղևորները և հիշյալ բեռնատարի վարորդը ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակներում կատարվել են դեպքի վայրի և տրանսպորտային միջոցների զննություններ, նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ:

В следственном управлении Следственного комитета Армении по Арагацотнской области предпринимаются неотложные следственно-розыскные действия по установлению всех обстоятельств ДТП, ставшего причиной гибели 3 человек.
Как сообщают из СК, согласно полученным данным, на трассе Аштарак-Апаран, на серпантине у села Уши, 9 августа с.г. около 08:30 столкнулись грузовик «Freightliner» и автомобиль марки «Opel», за рулем которого находился житель города Артик, вследствие ДТП водитель и двое пассажиров «Opel» скончались на месте, а остальные двое пассажиров и водитель грузовика с телесными повреждениями были доставлены в больницу.
По факту ДТП в Следственном управлении по Арагацотнской области РА возбуждено уголовное дело по ч. 3 ст. 342 УК РА, в рамках которого произведен осмотр места происшествия и транспортных средств, назначены соответствующие экспертизы.