«Հրապարակ». Ներքին գործերի սուպերնախարարի պաշտոնին հավակնում է Անդրանիկ Քոչարյանը
«Ներքին գործերի նախարարություն ստեղծելու վերաբերյալ Կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությունը խորհրդարանի քննարկմանը կներկայացվի սեպտեմբերին:
Մեր տեղեկություններով՝ ներքին գործերի սուպերնախարարի պաշտոնին հավակնում է ՔՊ-ական պատգամավոր, Պաշտպանության նախարարի անկատար երազանքը սրտում պահած Անդրանիկ Քոչարյանը։
Մեզ ասացին, սակայն, որ Քոչարյանի դեմ ներթիմային հուժկու արշավ է իրականացվում: Ընդ որում՝ նրա նշանակումը փորձում են կանխել իշխանության «ստարիկները» ՝ Վիգեն Խաչատրյան, Գագիկ Ջհանգիրյան և այլք, որոնք կանխատեսում են Քոչարյանի նշանակման աղետաբեր հետևանքները»։

«Грапарак»: На пост суперминистра внутренних дел претендует Андраник Кочарян
Газета «Грапарак» пишет, что законодательная инициатива правительства о создании министерства внутренних дел будет представлена на обсуждение парламента в сентябре этого года.
«По нашим сведениям, на пост суперминистра внутренних дел претендует депутат фракции «Гражданский договор» Андраник Кочарян, мечта которого стать министром обороны так и осталась несбыточной.
Однако нам сказали, что против Кочаряна проводится мощная кампания внутри команды. Причем, его назначение пытаются предотвратить такие "старики" во власти как Виген Хачатрян, Гагик Джангирян и другие, которые предвидят катастрофические последствия назначения Кочаряна»,- пишет газета.