Դուռը փակված երթուղայինը դուրս է բերվել գծից
Սոցիալական ցանցերում երեկ արագորեն տարածվեց մի տեսանյութ, որտեղ երևում է՝ մայրաքաղաքի երթուղիներից մեկը սպասարկող միկրոավտոբուսի դուռը փակվել էր ու չէր բացվում։
Արդյունքում նույնիսկ շրջազգեստ ու կիսաշրջազգեստ հագած ուղևորները ստիպված էին միկրոավտոբուսի սրահից անցնել վարորդի կողքի նստարանին, որպեսզի առջևի դռնից դուրս գալ կարողանային։
Քաղաքապետարանից Panorama.am-ին հայտնեցին՝ դեպքը տեղի է ունեցել երեկ, թիվ 13 երթուղին սպասարկող մեքենաներից մեկում։ Մեքենան դուրս է բերվել գծից, ուղարկվել վերանորոգման։
Ի՞նչ է անում քաղաքային իշխանությունը  հնարավոր նման դեպքերի կանխարգելման համար։
«Երթուղին սպասարկում է մասնավոր ընկերություն։  Մեքենան հանվել է գծից։ «Երևան ավտոբուս» ՓԲԸ-ն ասել է՝ մինչև չվերանորոգեք, հետ չբերեք։ Հիմա ուրիշ մեքենա է շահագործվում»,-ասացին քաղաքապետարանից։

В мэрии Еревана прокомментировали инцидент с закрывшейся дверью маршрутки
В армянском сегменте соцсетей Facebook и Tik-Tok накануне, 10 августа, активно тиражировалась видеозапись, на которой видно, что дверь маршрутного такси, обслуживающего один из маршрутов Еревана, дверь не открывалась.
В результате этого даже пассажирки в платьях и юбках были вынуждены перелезть из салона маршрутного такси на место рядом с водителем, чтобы суметь выйти через переднюю дверь.
Корреспонденту Panorama.am из мэрии Еревана сообщили, что инцидент произошел накануне в одном из маршрутных такси, обслуживающего маршрут №13.
Отмечается, что маршрутка была выведена из эксплуатации, отправлена на ремонт.
На вопрос, что делают городские власти для предотвращения подобных возможных ситуаций, из мэрии сказали: «Маршрутное такси принадлежит частной компании. А машина была выведена из эксплуатации. В ЗАО “Ереван-автобус” компании сказали отремонтировать маршрутное такси. Сейчас маршрут обслуживает другая машина».