Հոլիվուդյան դերասան Ջոնի Դեփը ֆիլմ կնկարահանի իտալացի նկարիչ և քանդակագործ Ամեդեո Մոդիլիանիի մասին։ Այս մասին գրում է The Hollywood Reporter-ը։
Դերասանն իր կյանքում երկրորդ անգամ հանդես կգա որպես ռեժիսոր։ Նրա նկարահանած առաջին ֆիլմում գլխավոր դերը խաղացել է Մարլոն Բրանդոն։
Նոր նախագծում Դեփը կաշխատի Ալ Պաչինոյի հետ, ով կլինի պրոդյուսերներից մեկը։ Ֆիլմը պատմում է քանդակագործի փարիզյան կյանքի 48 ժամերի մասին։ Նկարահանումները կսկսվեն Եվրոպայում 2023 թվականի գարնանը։
«Ինձ համար աներևակայելի մեծ պատիվ է ներկայացնել Մոդիլիանիի կյանքը, որը լի էր մեծ դժվարություններով, բայց ի վերջո այն վերածվեց հաղթանակի։ Սա համամարդկային պատմություն է, որի հետ կարող են իրենց նույնականացնել բոլորը»,- ասել է Դեփը։

Джонни Депп снимет фильм о «Модильяни»
Голливудский актер Джонни Депп снимет фильм об итальянском художнике и скульпторе Амедео Модильяни. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на The Hollywood Reporter.
Артист выступит режиссером второй раз в жизни. Его первая картина «Храбрец» вышла 25 лет назад, главную роль в ней сыграл Марлон Брандо.
Над новым проектом «Модильяни» Депп будет работать вместе с Аль Пачино, который станет продюсером байопика. Фильм расскажет о 48 часах жизни скульптора в Париже. Съемки начнутся в Европе летом 2023 года.
«Показать на экране сагу о жизни Модильяни — это невероятно большая честь для меня. Его жизнь была наполнена огромными трудностями, но в конечном итоге она обернулась триумфом. Это общечеловеческая история, с которой могут себя идентифицировать все зрители», — сказал Депп.