Սգո օրը հրավառություն կազմակերպած անձը հայտնաբերվել է. նա օտարերկրացի է
Օգոստոսի 17-ի երեկոյան ոստիկանություն մի քանի ահազանգ է ստացվել, որ Արաբկիր վարչական շրջանում հրավառություն է։
Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումներով պարզվել է, որ հրավառությունը կատարվել է Վրացական փողոցում։ Կարճ ժամանակ անց հայտնաբերվել է նաև իրականացնողը, որը օտարերկրացի է։
Նա իրավապահներին ներկայացրել է հրավառության նյութերի դատարկ արկղը և հայտնել, որ տեղյակ չի եղել, որ օգոստոսի 17-ից 18-ը Հայաստանում հայտարարված են սգո օրեր։
Իրականացվել է վարչական վարույթ, կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ համապատասխան արձանագրություն։

Запустивший салют в день траура в Армении найден: им оказался иностранец
17 августа вечером в Полицию Армении поступило несколько сообщений о салютах в административном районе Еревана Арабкир.
После предпринятых сотрудниками Арабкирского отделения Полиции мер выяснилось, что салют был запущен на улице Врацакан. Через некоторое время был найден также иностранец, который и запустил салют.
Он представил правоохранителям пустой ящик, где хранилась пиротехника и сообщил, что не знал, что 17 и 18 августа в Армении были объявлены днями траура.
Составлен соответствующий протокол касательно административного правонарушения.
Напомним, 17 и 18 августа в Армении и Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) объявлен траурв память о гражданах, погибших в результате пожара и взрыва на территории ЗАО «Ереванский консервный завод» (ТЦ «Сурмалу») 14 августа 2022г.