«Երևանի օրեր` Գյումրիում» միջոցառումը հետաձգվում է
«Երևանի օրեր` Գյումրիում» մշակութային միջոցառումների շարքը նախապես հայտարարված օգոստոսի 26-27-ի փոխարեն կկայանա սեպտեմբերի 2-3-ին: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից՝ մանրամասնելով, որ պատճառը   «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ցավալի իրադարձություններն ու դրանց հետևանքով արձանագրված մարդկային կորուստներն է։
ԱԻՆ հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն, որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 16 քաղաքացու դի (Միսակ Պատվականի Մարգարյան, ծնված 1965 թ․, Անահիտ Վազգենի Մխիթարյան, ծնված 1967 թ․, Ջեմմա Սարգսի Նազարյան, ծնված 1960 թ․, Անահիտ Զարզանդի Խալաթյան 1970 թ․, Վարդան Գուրգենի Քոչարյան, ծնված 1960 թ․, Գայանե Արտավազդի Ավետիսյան, ծնված 1966 թ․, Արամ Կոմիսարի Հայրապետյան, ծնված 1980 թ․, Վաչագան Վահագնի Եղոյան, ծնված 2000 թ․, Էռնա Մանվելի Գրիգորյան, ծնված 1980 թ․, Հարություն Սամվելի Գարաքյան, ծնված 1988 թ․, Մարիամ Արմենի Խաչատրյան, ծնված 1992 թ․, Սիրարփի Արմենի Խաչատրյան, ծնված 1994 թ․, Մարատ Կարենի Շահբազյան, ծնված 2018 թ․, Հրաչյա Ֆաենբերգի Սարգսյան, ծնված 1976 թ․, Արտավազդ Համբարձումի Հայրապետյան, ծնված 1951 թ․ և անձը չպարզված մեկ քաղաքացու դի)։
Երևան քաղաքի ԲԿ-ներ է դիմել 62 քաղաքացի, որոնցից 4-ը շարունակում է բուժում ստանալ, իսկ մնացածը ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս են գրվել։
ԻՆ «911» թեժ գծին ստացված զանգերի արդյունքում «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տարածքում անհետ կորած կարող են համարվել հետևյալ քաղաքացիները՝

Серия культурных мероприятий «Дни Еревана в Гюмри» пройдет 2-3 сентября вместо 26-27 августа. Об этом сообщает мэрия Еревана.
Согласно информации, причина изменения даты проведения – трагические события в ТЦ «Сурмалу» в Ереване, повлекшее за собой человеческие жертвы.
В результате поисково-спасательных работ обнаружены тела 16 граждан:
Мисака Патвакановича Саркисяна, 1964 г.р., Анаит Вазгеновны Мхитарян, 1967 г.р., Джеммы Саркисовны Назарян, 1960 г.р., Анаит Зарзандовны Халатян, Вардана Гургеновича Кочаряна, 1960 г.р., Гаянэ Артаваздовны Аветисян, 1965 г.р., Арама Комисаровича Айрапетяна, 1980 г.р., Вачагана Ваагновича Егояна, 2000 г.р., Эрны Манвеловны Григорян, 1980 г.р., Арутюна Самвеловича Гаракяна, 1987 г.р., Мариам Арменовны Хачатрян, 1992 г.р., Сирарпи Арменовны Хачатрян, 1994 г.р., Марата Кареновича Шахбазяна, 2018 г.р., Грачья Фанберговича Саркисяна, 1976 г.р., Артавазда Айрапетяна, 1951 г.р.
Отметим, что обнаружено тело ещё одного гражданина, личность которого пока не удалось установить.
В различные медцентры Еревана обратились 62 гражданина, 4 из которых продолжают получать лечение, а остальные, получив соответствующую медпомощь, выписались из больницы.
С 14 по 18 августа около 935 спасателей территориальных и структурных подразделений Службы спасения МЧС участвовали в тушении пожаров и поисково-спасательных работах в торговом центре «Сурмалу».
В результате поступивших на телефон горячей линии «911» звонков, пропавшими без вести на территории ТЦ «Сурмалу» могут считаться следующие граждане: