Հայաստանից լավ տեղ չկա
Բոլոր երգերը, մտքերը, ապագայի ծրագրերը հայրենիքում ու հայրենիքի մասին․ ճամբարականները գիտեն՝ Հայաստանից լավ տեղ չկա։ Ապրելու բանաձևը՝ սովորել, դառնալ լավ մասնագետ և հզորացնել երկիրը։
Ծաղկաձորի «Լավա Աղբյուր» ճամբարում ամառային արձակուրդներն են անցկացնում հայրենիքի պաշտպանությանը մասնակցած և բազմազավակ ընտանիքների 11-13 տարեկան երեխաները։
Ակբա Բանկից մանրամասնում են՝ արդեն 6 տարի Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը իրականացնում է ամառային կրթական ծրագրեր՝ երեխաներին ֆինանսական գիտելիքներ փոխանցելու համար։
Երեխաների համար կազմակերպվում են խաղ-մրցույթներ, քննարկումներ, որոնց միջոցով երեխաները իմանում են, թե ինչ ծառայություններ են մատուցում ֆինանսական կազմակերպությունները, ինչ է ֆինանսական ապահովագրությունը, ավանդը և, առհասարակ՝ ինչ է փողը։
Կրթական ծրագրին մասնակցում է Ակբա բանկը, որը ճամբարականների համար կազմակերպել է ինտերակտիվ ծրագիր։
Բանկի աշխատակիցները խաղերի միջոցով երեխաներին են փոխանցում ընկերության, փոխօգնության, միասնականության և թիմային աշխատանքի գաղափարները։
Ուսումնական տարվան ընդառաջ Ակբա բանկը ճամբարականների համար պատրաստել է նաև նվերներ՝ գրենական պիտույքներ, գրքեր։ Սեպտեմբերին ճամբարականները դպրոց կգնան արդեն լավ ընկերներ դարձած, ջերմ հիշողություններով և համալրված գիտելիքներով։
«Օրվա հիմնական նպատակը երեխաներին ուրախացնելն է, հաճելի օր պարգևելը, լավ հիշողություններ ստեղծելը։ Խաղերի հիմքում դրված էր միմյանց օգնելու ու համագործակցելու գաղափարը: Միմյանց օգնելով, մի գաղափարի շուրջ համախմբվելով ու միասին համագործակցելով՝ երեխաները կարողացան խաղը խաղալ»,-նշել է Ակբա բանկի Ոչ ֆինանսական ծառայությունների թիմ լիդեր Արմինե Թումանյանը:

All the songs, thoughts, plans for the future in and about the motherland: campers know – there is no better place than Armenia. The formula for life is to learn, become a good specialist and strengthen the country.
Children aged 11-13 years from large families and ones that participated in the defense of themptherland are spending their summer holidays at “Lava Aghbyur” camp in Tsaghkadzor.
For six years now, the office of Financial System Mediator has been cunducting summer educational programs to impart financial knowledge to children.
Game-competitions and discussions are organized for children. Through them children learn what services financial institutions provide, what financial insurance, deposit and, in general, money is.
Acba bank is also participating in the educational program, organizing an interactive program for the campers.
The bank employees convey the ideas of friendship, mutual help, unity and team work to children through games.
Ahead of the educational year, Acba bank has also prepared gifts for the campers – stationery and books. In September, the campers will go to school as good friends, with warm memories and enriched with knowledge.
“The main goal of the day is to make children happy, spend a good day together, and create good memories. The games were based on the idea of mutual help and cooperation. The children were able to play the game by helping each other, uniting around one idea and cooperating”, mentioned Armine Tumanyan, Non-Financial Services Team Lead at Acba Bank.