Ծանոթին բռնելու համար սպառնում էր պայթեցնել ոստիկանության Աշտարակի բաժնի շենքը
ստիկանություն զանգած անձը հայտնում էր, որ եթե 10 րոպեից իր ծանոթին Աշտարակի ոստիկանները բաց չթողնեն, ապա նա կպայթեցնի ոստիկանության Աշտարակի բաժնի շենքը և կվնասի բաժնի ղեկավարությանը։ Զանգը եղել է օգոստոսի 21-ին, ժամը 22.25-ին։
Իրավապահ մարմնից հայտնում են, որ ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ծառայողները րոպեների ընթացքում ճշտեցին զանգողի անձն ու գտնվելու վայրը։ 42-ամյա տղամարդն ահազանգից 25 րոպե անց հայտնաբերվել է Աշտարակ քաղաքի Պռոշյան փողոցում և ձերբակալվել։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ 42-ամյա տղամարդը տեղափոխվել է ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ձերբակալվածների պահման վայր։

Задержан 42-летний мужчина, грозивший взорвать отделение полиции в Аштараке
21 августа в 22:25 в Полицию позвонил гражданин и сообщил, что, если через 10 минут полицейские Аштарака не отпустят его знакомого, он взорвет Аштаракское отделение полиции и навредит руководству отдела.
Сотрудники Аштаракского отдела в течение нескольких минут уточнили личность звонившего и его местонахождение. Спустя 25 минут после звонка 42-летнего мужчины он был обнаружен на улице Прошяна в Аштараке и задержан.
Инициировано уголовное производство. 42-летний мужчина переведен в Аштаракский следственный изолятор.