«Ժողովուրդ». Հայկ Մարությանը իր մոնոներկայացման ժամանակ օգտագործելու է Փաշինյանի՝ իրեն ուղարկված ձայնային հաղորդագրությունները
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի նախկին քաղաքապետ, կատակերգակ դերասան Հայկ Մարությանն առաջիկայում նոր շոու կմատուցի մարդականց:
Մամուլում ավելի վաղ էր տեղեկություն տարածվել այն մասին, որ Նիկոլ Փաշինյանի երբեմնի սիրելին պատրաստվում է մոնոներկայացմամբ (Stand Up) հանդես գալ: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ներկայացման ժամանակ Հայկ Մարությանը օգտագործելու է Նիկոլ Փաշինյանի ու կառավարական կաբինետի այլ անդամների՝ իրեն ուղարկված ձայնային հաղորդագրությունները (voice message):
«Այդ հաղորդագրություններում այնպիսի դրվագներ կան, որտեղ Մարությանին կառավարվական կաբինետից հրահանգ կամ ոոշումներ են իջեցվում, թե այս կամ այն հարցի հետ ինչպես վարվի, կամ ինչ ելույթ ունենա. դրանք կհնչեն դահլիճում»,- ասաց մեր զրուցակիցը: Մարությանի կարծիքը, իհարկե, նույնպես փորձեցինք լսել, բայց իր գրասենյակի հեռախոսահամարն անհասանելի էր, իսկ տեղեկատվություն ստանալու մեր հարցմանն այդպես էլ պատասխան չեղավ:
«Ժողովուրդ» օարթերթը տեղեկացավ, որ Մարությանի այս՝ «ձայնային հաղորդագրություններով» իշխանավորների երեսը պատռելու մտադրության մասին գործադրի անդամներին շշուկներ են հասել, ինչից հետո նրանք նախկին քաղաքապետին լռեցնելու ազդակներ են հղում:
Ու բնավ պատահական չէ, որ Պետական վերահսկողական ծառայությունն օրերս քաղաքապետարանի մասով «աղմկոտ» բացահայտումներ է արել: Խոսքն, ի դեպ, Հայկ Մարությանի կառավարման՝ 2018-ից ի վեր ընկած ժամանակահատվածի մասին է: Ըստ այդմ՝ քաղաքապետարանում 8.5 մլրդի խախտումներ են հայտնաբերվել, ինչպես նաև մայրաքաղաքը զրկվել է ավելի քան 6 մլրդ դրամի հավելյալ եկամուտ ունենալուց:
Ընտրություններից մեկ տարի առաջ երբեմնի սիրելի «սուպերքաղաքապետին» ՔՊ-ն սկսել է հարվածել, որի կառավարման շրջանում մայրաքաղաքի և որևէ մի ոլորտում դրական շոշափելի տեղաշարժ այդպես էլ չգրանցվեց: Չի բացառվում՝ վերջին պահին նա այդ ձայնային հաղորդագրությունները չօգտագործի՝ հաշվի առնելով իր շուրջ սեղմվող օղակը»։

«Жоховурд»: Айк Марутян использует в своем новом моноспектакле голосовые сообщения, отправленные ему Николом Пашиняном
Газета «Жоховурд» пишет, что бывший мэр Еревана, актер, комик Айк Марутян в ближайшее время представит новое шоу народу.
Ранее в СМИ распространилась информация о том, что некогда любимчик Никола Пашиняна собирается выступить с моноспектаклем (Stand Up). По сведениям газеты «Жоховурд», Айк Марутян планирует использовать в ходе спектакля голосовые сообщения (voice message), отправленные ему Николом Пашиняном и другими членами кабмина․
«В этих сообщениях есть эпизоды, в которых Марутяну из кабинета министров спускаются распоряжения или инструкции, как решить тот или иной вопрос, или с какой речью выступить. Эти сообщения прозвучат в зале», - сказал наш собеседник.
Мы, конечно, попытались выслушать также мнение самого Марутяна, однако телефон его офиса был недоступен, а на наш запрос так и не ответили.
Нам стало известно, что до членов правительства дошли слухи о намерении Марутяна сорвать маски с представителей власти этими сообщениями, после чего они отправляют бывшему мэру сигналы, чтобы заставить его замолчать.
И вовсе не случайно, что на днях Государственная контрольная служба сделала "громкие" разоблачения по части мэрии. Речь, кстати, идет о периоде пребывания Айка Марутяна на посту мэра, после 2018 года. В мэрии выявлены нарушения на 8.5 млрд. драмов, а также столица лишилась дополнительных доходов более чем на 6 млрд. драмов.
За год до выборов "Гражданский договор" начал травлю против некогда любимого "супермэра", за время пребывания которого на посту в столице и в какой-либо сфере никаких ощутимых позитивных изменений не произошло. Не исключено, что в последний момент Марутян передумает использовать эти голосовые сообщения, учитывая, что кольцо вокруг него сжимается», - пишет газета.