Էդգար Ղազարյանը՝ ՀՊՏՀ ռեկտորի մասին. Գողությունն ու գրագողությունը 40 օր է տևում
Հասարակական-քաղաքական գործիչ, դասախոս Էդգար Ղազարյանը, որին ՀՊՏՀ ռեկտորը հեռացրել է համալսարանից, գրում է.
«Հին հայկական ժողովրդական ասացվածքի այս մոդերնիզացված տարբերակը ամբողջությամբ վերաբերվում ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանին (ՀԱԿ անդամ Զոյա Թադևոսյանի աղջկան):
Նա լրատվամիջոցներին պարզաբանել էր, որ իմ հետ կնքված պայմանագրի ավարտից հետո ես չեմ դիմել նոր պայմանագիր կնքելու համար։
Այսօր ՀՊՏՀ Կառավարման ամբիոնի դասախոսների խմբում ամբիոնի լաբորանտը տեղեկացրել է բոլոր դասախոսներին, որ ներկայանան ու գրեն դիմումներ, քանի որ դեռ ոչ ոք դիմում չի գրել և չի հրամանագրվել նոր ուսումնական տարվա համար, մինչդեռ դասատախտակներն արդեն կազմվել ու հրապարակվել են` առանց իմ ներգրավվածության։
Ստորության հարցում էլ ազնիվ պետք է լինել, քանզի 40-օրյա ճշմարտության բացահայտումը բոլոր դեպքերին է վերաբերվում, երբեմն ավելի շուտ»։

Эдгар Казарян о ректоре АГЭУ: «У воровства и плагиата ноги коротки»
Общественно-политический деятель, преподаватель Эдгар Казарян, которого ректор Армянского государственного экономического университета уволила с работы, пишет:
«У воровства и плагиата ноги коротки – всего 40 дней.
Эта модернизированная версия старинной армянской народной пословицы полностью касается ректора АГЭУ Дианы Галоян (дочь члена АНК Зои Тадевосян).
Она предоставила средствам массовой информации разъяснение о том, что после истечения срока заключенного со мной договора я не обратился для заключения нового договора.
Сегодня в группе преподавателей Кафедры управления АГЭУ лаборант предупредила всех преподавателей, чтобы они пришли и написали заявления, поскольку никто еще не написал заявления и не утвержден приказом для педагогической нагрузки на новый учебный год, в то время как расписание занятий уже составлено и опубликовано – однако без моей вовлеченности.
В вопросе подлости тоже нужна честность, поскольку 40 дней для выяснения правды, а иногда и меньше, касается всех случаев».