«Ժողովուրդ». Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների երրորդ հանդիպումը կայանալու է Բրյուսելում
«Երեկ Մոսկվայում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի երկրորդ նիստը՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ԱՀ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ: Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշվում է, թե ևս մեկ անգամ նրանք հանդիպելու են։
Եվ, ահա, «Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկություններով՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների երրորդ հանդիպումը կայանալու է երկու երկրների ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումից հետո Բրյուսելում։
Թե ինչ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվելու կամ ինչի շուրջ են բանակցելու փոխվարչապետները, դեռ պարզ չէ, սակայն հանդիպումը տեղի կունենա մեկ ամսվա ընթացքում»։

«Жоховурд»: Третья встреча вице-премьеров Армении и Азербайджана состоится в Брюсселе
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера в Москве состоялось второе заседание Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой под председательством вице-премьера Армении Мгера Григоряна и вице-премьера Азербайджана Шахина Мустафаева.
В официальном сообщении отмечается, что стороны договорились о проведении третьей встречи
Согласно эксклюзивной информации газеты «Жоховурд», третья встреча вице-премьеров Армении и Азербайджана состоится после встречи глав двух стран Никола Пашиняна и Ильхама Алиева, в Брюсселе.
Какие договоренности будут достигнуты или вокруг чего будут вести переговоры вице-премьеры, пока неясно, однако встреча состоится в течение месяца.