Արցախի Հանրապետության ՆԳ նախարարությունն իրազեկում է, որ Արցախի Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ երթևեկությունն արդեն իրականացվում է այլընտրանքային երթուղով՝ շրջանցելով Բերձոր քաղաքը:
Ստեփանակերտ-Գորիս նոր երթուղին, որը սկսվում է Շուշիի շրջանի Բերդաձորի ենթաշրջանի խաչմերուկից՝ օգոստոսի 30-ի ժամը 20:00-ից շահագործվում է:
Ճանապարհի երկայնքով տեղակայվել են ռուս խաղաղապահները:
«Այստեղ ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում նաև ՆԳՆ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանները և ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները՝ հսկելով քաղաքացիների անվտանգ ելումուտը»,-հայտնում են նախարարությունից։

Из Армении в Арцах – уже по альтернативному маршруту, объезжая город Бердзор
Спасатели и сотрудники МВД Республики Арцах (НКР) несут усиленную службу на участке альтернативной автодороги Степанакерт-Горис.
МВД Арцаха сообщает, что движение из Республики Арцах в Республику Армения и в обратном направлении уже осуществляется по альтернативному маршруту, объезжая город Бердзор.
Новый маршрут Степанакерт-Горис, который начинается от перекрестка Бердадзорского подрайона Шушинского района, открыт с 20:00 30 августа.
Вдоль дороги размещены российские миротворцы.
«Дорожная полиция МВД и спасатели Государственной службы по ЧС РА также несут усиленную службу на отмеченном участке автодороги, следя за безопасным передвижением граждан», - говорится в сообщении.