Արցախի Հանրապետության ՆԳ նախարարությունն իրազեկում է, որ Արցախի Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ երթևեկությունն արդեն իրականացվում է այլընտրանքային երթուղով՝ շրջանցելով Բերձոր քաղաքը:
Ստեփանակերտ-Գորիս նոր երթուղին, որը սկսվում է Շուշիի շրջանի Բերդաձորի ենթաշրջանի խաչմերուկից՝ օգոստոսի 30-ի ժամը 20:00-ից շահագործվում է:
Ճանապարհի երկայնքով տեղակայվել են ռուս խաղաղապահները:
«Այստեղ ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում նաև ՆԳՆ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանները և ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները՝ հսկելով քաղաքացիների անվտանգ ելումուտը»,-հայտնում են նախարարությունից։

Traffic between Artsakh (Nagorno-Karabakh) and Armenia is now carried out along the new route bypassing the town of Berdzor, the Artsakh Interior Ministry said in a statement on Wednesday.
“The new Stepanakert-Goris highway, which starts from the intersection of the Berdadzor subregion of the Shushi region, has been put into operation from 8pm August 30. Russian peacekeepers are deployed along the road,” the statement said.
The traffic police and rescuers of the State Service of Emergency Situations are also patrolling the area to ensure the safe passage of citizens, the ministry added.