Վթարից մահացել է «Ինտերնյուս»-ի նախկին գործադիր տնօրեն Մանանա Ասլամազյանը
Մահացել է «Ինտերնյուս» հիմնադրամի նախկին գործադիր տնօրեն Մանանա Ասլամազյանը, նրան վրաերթի են ենթարկել: «Գազետա ռուն» հայտնում է, որ այդ մասին սոցիալական ցանցում հայտնել է Տոմսկի լրագրող Վիկտորյա Մուչնիկը։
«Մեծ վիշտ. Երևանում մահացել է Մանանա Ասլամազյանը: Մեքենան է հարվածել: Մանանան մեր մեծ ընկերն է, մեր մայրիկը»,-գրել է Մուչնիկը։
Նրա խոսքով, ողբերգության կապակցությամբ անտանելի ցավ է զգում:
Լրագրողը 70 տարեկան էր։
Մանանա Ասլամազյանը եղել է «Ինտերնյուս» հիմնադրամի ղեկավար։ Այս հիմնադրամը մտնում էր Internews International ասոցիացիայի մեջ, որի կենտրոնակայանը գտնվում էր Միացյալ Նահանգներում և գրասենյակներ ունի 22 երկրներում: Նա զբաղվում էր անկախ լրատվամիջոցների աջակցությամբ՝ կադրերի վերապատրաստման և վերապատրաստման միջոցով։

Бывший генеральный директор фонда Internews Манана Асламазян погибла в Ереване в ДТП
Бывший генеральный директор фонда Internews лауреат премии ТЭФИ Манана Асламазян погибла в Ереване, ее сбила машина. Об этом сообщила томская журналистка Виктория Мучник в Facebook.
«Большое горе. В Ереване погибла Манана Асламазян. Сбила машина. Манана наш большой друг, наша мама. Мама российской журналистики. Даже не знаю, кто сделал больше нее для нас для всех. Боль невыносимая»,— написала журналистка.
Манана Асламазян была главой фонда Internews («Образованные медиа»). Фонд входил в ассоциацию Internews International со штаб-квартирой в США и офисами в 22 странах. Он занимался поддержкой независимых СМИ путем подготовки и переподготовки кадров.
В 2010 году Манана Асламазян получила премию ТЭФИ за вклад в развитие российского телевидения, пишет kommersant