Վեդիի հրապարակում թուրքերը փորձել են Թուրքիայի դրոշը բարձրացնել
Երեկ ուշ երեկոյան՝ ժամը 23։00-ին ոստիկանության Արարատի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Վեդի քաղաքի Առաքել Սիմոնյանի անվան հրապարակում օտարերկրյա քաղաքացիներ կան ավտոմեքենայով, որոնք կասկածելի վարք են ցուցաբերում։
Panorama.am-ին  ոստիկանությունից հայտնեցին՝ մեկնած խումբը նշված անձանց տեղափոխել է բաժին, ստացված փաստաթղթերը փոխանցել վարույթն իրականացնող մարմնին։
Քննչական կոմիտեից հայտնեցին՝ գործը վարույթ ընդունվել։
Լրատվամիջոցներն ավելի վաղ գրել էին,որ Վեդիի բնակիչ ականատեսների խոսքով` Վեդի քաղաք ժամանած թուրքերը հարբել են ու հայհոյել հայերին, թուրք կինը փորձել է Վեդիի կենտրոնում Թուրքիայի դրոշը բարձրացնել` արժանանալով տեղում հավաքված հայերի զայրույթին, ինչի հետևանքով էլ առաջացել է բախում։

На площади города Веди в Армении турки попытались поднять флаг Турции
Поздно вечером 31 августа, в 23:00, в Араратское отделение Полиции поступило сообщение о том, что на площади Аракела Симоняна города Веди – ведущие себя подозрительно иностранные граждане на автомобиле.
Как сообщили Panorama.am в Полиции, выехавшая на место группа доставила указанных лиц в отделение, материалы переданы в орган предварительного следствия.
В Следственном комитете сообщили, что дело принято к производству.
Ранее СМИ сообщили, что ночью в городе Веди произошел инцидент с участием турок. По словам местных жителей-очевидцев, прибывшие в город Веди Араратской области Армении граждане Турции выпили и принялись оскорблять армян. Гражданка Турции попыталась поднять турецкий флаг в центре Веди, что вызвало возмущение собравшихся там местных жителей, вследствие чего возникла потасовка.