Տիգրան Աբրահամյան. Իսկ այսօր քննարկում են՝ ՀՀ-ն Արցախին կապող նոր երթուղին ադրբեջանցիները լա՞վ են սարքել, թե՞ ոչ
11:23 01/09/2022
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, որ ուշադրության կենտրոնում է պահում Հայաստանի ու Արցախի անվտանգային խնդիրները, գրում է.
«Հինգ տարի առաջ այս օրը՝ ՀՀ-ն Արցախին կապող 2-րդ՝ Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղու պաշտոնական բացման արարողությունն էր։
Ես ու իմ նման շատերը՝ գլուխներս բարձր, հուզված մտովի գնահատում էինք ՀՀ-ի ու Արցախի համար այդ կարևոր իրադարձության նշանակությունը։
Այդ ժամանակների նախագահներ՝ Սերժ Սարգսյանն ու Բակո Սահակյանը, բնականաբար, ամենաոգևորվածներն էին, որովհետև գիտեին, որ դա իրենց կյանքի, գործունեության առանցքային նախաձեռնություններից էր՝ ռազմականից մինչև տնտեսական առումով։
Իսկ ի՞նչ ունենք այսօր։ Քննարկման կենտրոնում է այն, թե ՀՀ-ն Արցախին կապող նոր երթուղին ադրբեջանցիները լավ ե՞ն սարքել, թե՞ ոչ։ Արցախ ճանապարհով ե՞նք անցնում, թե՞ միջանցքով, ադրբեջանցիները անցակետ կդնե՞ն, թե՞ ոչ»։

Тигран Абрамян: А сегодня обсуждают – хорошо ли построили азербайджанцы связывающий Армению с Арцахом новый маршрут?
13:02 01/09/2022
Депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян, который держит в центре внимания проблемы безопасности Армении и Арцаха, на своей странице в социальной сети Facebook пишет:
«Пять лет назад в этот день состоялась официальная церемония открытия 2-й соединяющей Республику Армения с Арцахом автомагистрали – Варденис-Мартакерт.
Я и многие, как я, гордо, взволнованно оценивали мысленно значение этого важного события для Армении и Арцаха.
Тогдашние президенты – Серж Саргсян и Бако Саакян, естественно, были самыми воодушевленными, поскольку знали, что это была одна из ключевых инициатив в их жизни, деятельности – как в военном, так и экономическом смысле.
А что мы имеем сегодня? В центре обсуждения – хорошо ли построили азербайджанцы связывающий Армению с Арцахом новый маршрут, по пути в Арцах проезжаем по дороге или по коридору, установят азербайджанцы пропускной пункт или нет?»