ԼԳԲՏՔ «տրանս համայնքի» համար «ապահով տարածքի» բացմանը ներկա է եղել ՄԻՊ-ը
«Իրավունքի կողմ իրավապաշտպան» ՀԿ-ի կողմից Երևանում բացվել է նոր գրասենյակ՝ «ապահով տարածք ԼԳԲՏՔ տրանս համայնքի համար»։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանում Շվեդիայի դեսպանությունից։
«Այժմ ԼԳԲՏՔ համայնքը, նրանց ընտանիքի անդամները և համայնքի աջակիցները հնարավորություն ունեն ստանալու իրավաբանական և հոգեբանական խորհրդատվություն և աջակցություն։
Դեսպան Սվենսոնը ներկա էր բացման արարողությանը` Նիդեռլանդների, Միացյալ Թագավորության դեսպանների և Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի հետ` ի նշան նախաձեռնության աջակցության»,- նշում են դեսպանությունից։

Ombudswoman attends opening of 'safe space' for LGBTQI community in Yerevan
A new office, a Safe Space for Trans LGBTQI Community opened in Yerevan by the Right Side Human Rights Defender NGO on Friday in attendance of Armenia’s Human Rights Defender Kristine Grigoryan, the Embassy of Sweden in Yerevan reported.
“Now the LGBTQI community, their family members, and community supporters have the opportunity to receive legal and psychological consultations and assistance,” it said.
“Ambassador Svensson was present at the opening ceremony to support the initiative together with the ambassadors of the Netherlands, the United Kingdom and the Human Rights Defender of Armenia (Ombudsperson),” reads the statement.