Իրանն ու Ռուսաստանը չեղարկում են խմբակային վիզաներն իրենց զբոսաշրջիկների համար
Թեհրանն ու Մոսկվան 2023 թվականի հունվարին խմբակային զբոսաշրջային ուղևորությունների համար վիզաները կչեղարկեն։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարության մարքեթինգի և զբոսաշրջության զարգացման վարչության պետ Լեյլա Աջարին, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։
«Իրանի և Ռուսաստանի կառավարությունների կողմից ավելի վաղ համաձայնեցված փաստաթղթի հիման վրա՝ 2023 թվականի հունվարի 1-ից այս պետությունների քաղաքացիներին խմբակային վիզայի կարիք չի լինի, եթե նրանք պատրաստվում են 15 օր ժամկետով ճամփորդել երկրներից մեկում 5-50 հոգանոց զբոսաշրջային խմբերով»,- Աջարիի խոսքերն է մեջբերում ISNA-ն։
Նշվում է, որ համապատասխան պայմանագիրը կողմերի միջև ստորագրվել է իրանա-ռուսական զբոսաշրջության տեխնիկական կոմիտեի երկրորդ հանդիպման ժամանակ։

Иран и Россия отменят групповые визы для своих туристов в январе 2023 года
Тегеран и Москва отменят групповые визы для своих туристов в январе 2023 года. Об этом в понедельник сообщила Глава управления маркетинга и развития туризма министерства культуры и туризма Ирана Лейла Аждари.
"На основании того, что было ранее согласовано правительствами Ирана и России, с 1 января 2023 года гражданам этих государств не потребуется групповая виза, если они собираются отправятся в путешествие в одну из стран в туристических группах от 5 до 50 человек сроком на 15 дней", — приводит агентство ISNA слова Аждари.
Как передает РИА Новости, уточняется, что соответствующее соглашение было подписано между сторонами в ходе второго заседания Ирано-Российского технического комитета по туризму.