Արցախում մեկ շաբաթում գրանցվել է կորոնավիրուսի 185 դեպք
2022թ․ սեպտեմբերի 1-ից մինչև սեպտեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում Արցախում կատարվել է 508 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիուսային հիվանդության 185 դրական դեպք։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 15 հիվանդ, որոնց վիճակը գնահատվում է բավարար։
2022թ․ հունվարի 1-ից մինչև  սեպտեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում Արցախում ընդհանուր կատարվել է 16266  թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3576  դրական դեպք։
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել բոլոր ցուցումներին և պահպանել հակահամաճարակային բոլոր կանոնները՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար։

В Арцахе с 1 по 7 сентября выявлено 185 новых случаев заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) в период с 1 по 7 сентября 2022 г. проведено 508 тестирований, в результате чего выявлено 185 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 15 пациентов, состояние их здоровья оценивается как удовлетворительное.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года по 7 сентября проведено 16266 тестирований, подтверждено 3576 случаев коронавируса.
Минздрав Арцаха вновь призывает следовать всем инструкциям и соблюдать все противоэпидемические нормы – во избежание новых вспышек и для скорейшей победы на пандемией.