«Հրապարակ». Ում է Խորհրդարանը ընտրելու ՍԴ դատավոր
«Այսօր Ազգային ժողովի խորհուրդը նիստ կհրավիրի՝ հաստատելով սեպտեմբերի 12-ին մեկնարկվելիք աշնանային նստաշրջանի օրակարգը։
Այն բավականին հագեցած է լինելու․ օրենսդրական 3 տասնյակից ավելի նախաձեռնություններից բացի, խորհրդարանը Սահմանադրական դատարանի երկու դատավոր պետք է ընտրի. կառավարության ներկայացրած թեկնածու Սեդա Սաֆարյանին՝ Ստյոպա Սաֆարյանի քրոջը, և ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ներկայացրած թեկնածու Հովակիմ Հովակիմյանին։
Վերջինը 2011-2018 թթ․ ՀՀ կառավարության աշխատակազմի իրավաբանական վարչության պետն է եղել, 2018-ից՝ նախագահականի»։

Газета «Грапарак» пишет, что сегодня Совет Национального Собрания созовет заседание и утвердит повестку стартующей 12 сентября осеней сессии парламента.
«Повестка будет довольно насыщенной. Кроме более трех десятков законодательных инициатив, парламент должен избрать двух судей Конституционного суда: представленного правительством кандидата Седу Сафарян – сестру Степы Сафаряна, и представленного аппаратом президента кандидата Овакима Овакимяна.
Последний в 2011-2018гг. занимал пост начальника юридического управления аппарата правительства Армении, в 2018 году – аппарата президента», - пишет газета.