Եղիսաբեթ II-ի մահից հետո «Թագը» սերիալի նկարահանումները դադարեցվել են
Մեծ Բրիտանիայում սեպտեմբերի 8-ին մահացել է թագուհի Եղիսաբեթ II-ը։ Այս հաղորդագրությունից հետո թագավորական ընտանիքի մասին «Թագը» սերիալի նկարահանումները դադարեցվել են։
Նկարահանումների դադարեցման մասին հայտարարել է շոումեն Փիթեր Մորգանը։ Նա նշել է, որ նկարահանումները ժամանակավորապես սառեցվել են՝ ելնելով թագուհու նկատմամբ հարգանքից։
«Ես այս պահին դրան ավելացնելու ոչինչ չունեմ, միայն լռություն և հարգանք», - ասել է Մորգանը:
kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, թեե երբ կշարունակվեն «Թագը» նոր սեզոնի նկարահանումները, դեռ հայտնի չէ։
«Թագը» սերիալը թողարկվում է Netflix-ում 2016 թվականից։ Մինչ օրս հինգ եթերաշրջան է թողարկվել թագավորական ընտանիքի ճակատագրի մասին։ Եղիսաբեթ II-ի դերը տարբեր սեզոններում կատարել են Քլեր Ֆոյը և Օլիվյա Քոլմանը։ Նոր սեզոնում թագուհու դերը խաղում է Իմելդա Սթոնթոնը։

Following the death Thursday of Queen Elizabeth II, Peter Morgan, writer of Netflix’s Emmy-winning drama The Crown, said that the series is “a love letter to her", Deadline reported.
Morgan, who also penned the 2006 film The Queen, starring Helen Mirren, also revealed in an email message that he expects production on Season 6 of The Crown “will stop filming out of respect” for a period of time.
He wrote that “The Crown is a love letter to her and I’ve nothing to add for now, just silence and respect. I expect we will stop filming out of respect too.”
The Crown has had three actresses who have portrayed the Queen: Foy, Olivia Colman and Imelda Staunton, whose reign is due to start on Netflix in November.
Queen Elizabeth II, the UK's longest-serving monarch, died at Balmoral aged 96, after reigning for 70 years. She died peacefully on Thursday afternoon at her Scottish estate, where she had spent much of the summer.