Քյարամյանն ընդունել է 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների մի խումբ ծնողների
Քննչական կոմիտեի նախագահ Ա. Քյարամյանն ընդունել է 2020 թվականի արցախյան պատերազմում զոհված զինծառայողների մի խումբ ծնողների:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են՝ հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում՝ պատերազմական գործողությունների տարբեր դրվագներով քննվող քրեական գործերի նախաքննության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Շուրջ 30 ծնողների մասնակցությամբ, ավելի քան երեք ժամ տևողությամբ, կայացած հանդիպման ընթացքում Քյարամյանը պատասխանել է ծնողների կողմից բարձրացված մի շարք հարցադրումների և պատրաստակամություն հայտնել, ըստ անհրաժեշտության, շարունակաբար կազմակերպել համանման հանդիպումներ՝ նախաքննական մարմնի կողմից իրականացվող համապատասխան աշխատանքների վերաբերյալ համակողմանի պարզաբանումներ տրամադրելու նկատառումներով:

Armenian Investigative Committee head meets with parents of fallen soldiers
Chairman of the Investigative Committee Argishti Kyaramyan has met with a group of parents of Armenian servicemen killed in the 2020 Artsakh war.
Some 30 parents, who accuse Prime Minister Nikol Pashinyan of “sacrificing thousands of lives” in the war and demand criminal charges against him, attended the meeting which lasted for about 3 hours.
They discussed issues related to the criminal probes into various episodes of the hostilities, the Investigative Committee said on Saturday
"Kyaramyan answered a number of questions raised by the parents and expressed his readiness to constantly organize such meetings, as necessary, in order to provide comprehensive explanations over the work carried out by the preliminary investigation body," the law-enforcement agency noted.