Տարածաշրջանում աշխարհաքաղաքական ցանկացած փոփոխություն անընդունելի է. Իրանի ԱԳ նախարար
Թեհրանում իր առաքելության ավարտին, ՌԴ դեսպան Լևան Ճագարյանը հանդիպել է ԻԻՀ ԱԳ նախարար Ամիր Աբդոլլահյանի հետ:
ParsToday-ի փոխանցմամբ, հանդիպմանն Իրանի ԱԳ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանի դեսպանին՝ Թեհրանում իր առաքելության ընթացքում գործադրած ջանքերի համար և անդրադառնալով երկու երկրների միջև հարաբերությունների ընդլայնման համար հիմքեր ստեղծելու գործում դեսպանների դերին, ընդգծել Իրան-ՌԴ երկարաժամկետ համագործակցության փաստաթղթի վերջնականացման անհրաժեշտությունը:
Անընդունելի համարելով Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանային բախումներն Ամիր Աբդոլլահյանն ընդգծել է վեճերը քաղաքական ճանապարհով լուծելու անհրաժեշտությունը:
Նա նշել է, որ տարածաշրջանում աշխարհաքաղաքական ցանակացած փոփոխություն անընդունելի է և անհրաժեշտ է փորձել վերականգնել տարածաշրջանի խաղաղությունը:

Outgoing Russian Ambassador to Iran Levan Dzhagaryan on Wednesday held a farewell meeting with Iranian Foreign Minister Hossein Amir-Abdollahian.
The Iranian minister thanked the Russian envoy for his efforts during his mission in Tehran and emphasized the role of ambassadors in expanding bilateral ties between the countries, IRNA reported.
Amir-Abdollahian called for the finalization of the Iran-Russia long-term cooperation agreement. Referring to the recent Armenia-Azerbaijan border crisis, he emphasized political settlement of disputes.
He also stressed the need for restoring peace in the region, stating that any geopolitical change in the region is a red line and unacceptable for Iran.