Սիրիայում հրթիռակոծվել է ԱՄՆ ռազմաբազան
Սիրիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող Green Village ռազմակայանը, որտեղ տեղակայված են ամերիկյան զորքերը, կիրակի երեկոյան հրթիռակոծության է ենթարկվել: «Ինտերֆաքս»-ը հատնում է, որ այդ մասին երկուշաբթի հաղորդել է Axios լրատվական պորտալը՝ հղում անելով ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարությանը (CENTCOM):
Զեկույցում ասվում է, որ հարձակումն անհաջող է եղել, քանի որ, ըստ CENTCOM-ի, «հրթիռները չեն կարողացել հարվածել ԱՄՆ-ի կամ կոալիցիայի անձնակազմին կամ սարքավորումներին»:
Դեռևս պարզված չէ, թե ով է պատասխանատու հարձակման համար, սակայն օգոստոսին ԱՄՆ զինվորականները հայտարարեցին, որ բազան նույն կերպ հարձակման էր ենթարկվել Իրանի կողմից աջակցվող զինյալների կողմից:

Военная база Green Village на северо-востоке Сирии, на которой размещены американские войска, подверглась ракетному обстрелу в воскресенье вечером, сообщил новостной портал Axios в понедельник со ссылкой на Центральное командование США (CENTCOM). Информацию передает Интерфакс.
В сообщении говорится, что атака была неудачной, поскольку, по заявлению CENTCOM, «ракеты не смогли поразить живую силу или оборудование США или коалиции».
Пока не установлено, кто несет ответственность за нападение, но в августе американские военные заявили, что аналогичным образом «база была атакована поддерживаемыми Ираном боевиками», пишет портал.