Թշնամին Հայաստանին է փոխանցել 95 զինծառայողի մարմին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված այս տեղեկությունը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը՝ չհայտնելով այլ մարմանրամասներ։
Մարմինները փոխանցվել են Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ։
«Հայ զինծառայողների մարմինների փոխանցման գործընթացը կշարունակվի»,-գրել են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հիշեցնելով, որ օրեր առաջ 32 զինծառայողի մարմին էր փոխանցվել։
Սեպտեմբերի 19-ին Անվտանգության խորհրդի նիստում ընդունված հայտարարության համաձայն, Սեպտեմբերի 12-ի լույս 13-ի գիշերը Ադրբեջանի զինված ուժերը լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով զոհվածների և անհետ կորածների թիվը հասնում է 207-ի, այդ թվում՝ զոհվել է քաղաքացիական 3 անձ, 2 քաղաքացիական անձի գտնվելու վայրը համարվում է անհայտ, վիրավորվել է 293 զինծառայող, 7 քաղաքացիական անձ, գերեվարվել է 20 զինծառայող: Առկա են ապացույցներ հայաստանցի գերեվարված կամ զոհված զինծառայողներին ադրբեջանցիների կողմից խոշտանգումների ենթարկելու, անդամահատելու, այդպիսով ապօրինի կերպով կյանքից զրկելու դեպքերի վերաբերյալ:
Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից թիրախավորվել են 36 բնակավայրեր, այդ թվում` Գորիս, Սիսիան, Կապան, Ջերմուկ, Վարդենիս, Տեղ, Գեղամասար համայնքները, ինչի հետևանքով մասնակի կամ ամբողջական ավերվել են 192 տուն, 3 հյուրանոց, 2 դպրոց, 1 բժշկական հաստատություն, 1 հանդիսությունների սրահ, 4 անասնագոմ: Վնասվել է 7 էլեկտրական ենթակառուցվածք, 5 ջրային ենթակառուցվածք, 3 գազամուղ, 1 կամուրջ, 2 ավտոճանապարհ, 1 փողոց: Թիրախավորվել են 2 շտապօգնության մեքենա, 4 անձնական օգտագործման ավտոմեքենա:
Ադրբեջանի զինված ուժերը մի քանի ուղղություններով մխրճվել են Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք:

Azerbaijan has handed over the bodies of 95 more servicemen to Armenia, Armenian Defense Ministry spokesperson Aram Torosyan confirmed to Panorama.am, without giving further details.
The bodies were handed over to Armenia through the mediation of the International Committee of the Red Cross (ICRC).
"The process of handing over the bodies of Armenian servicemen will continue," the Azerbaijani media said, recalling that Baku handed over the bodies of 32 service personnel to Armenia last week.
In a statement on Monday, the Security Council of Armenia said that the number of those killed or missing in the latest large-scale military aggression by Azerbaijan reached 207.
"As a result of the aggression, the number of victims and missing persons reaches 207, including 3 civilians were killed, the whereabouts of 2 civilians are unknown, 293 servicemen and 7 civilians were wounded, 20 servicemen were captured. There is evidence of torture, mutilation and thereby unlawful killing of captured or killed Armenian servicemen by Azerbaijanis," the statement said.