Զոհված զինծառայողների՝ «Եռաբլուրից» բերման ենթարկված մայրերից 2-ն ունեն մարմնական վնասվածքներ. փաստաբան
«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնից այսօր առավոտյան բերման է ենթարկվել մոտ երեք տասնյակ անձ։ Լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ զոհված զինծառայողների բերման ենթարկված ծնողներից երկուսը՝ երկուսն էլ կին, ունեն մարմնական վնասվածքներ․ «Մեկի ձեռքերն են վնասված, մեկի՝ մատը։ Կարծես կոտրված է մատը։ Հիմա ոստիկանության բաժնում են, դուրս կգան և կդիմեն բուժօգնության»։
Փաստաբանն ասաց, որ բոլորի վերաբերյալ արձանագրութունները կազմվել են Վարչական օրենսգրքի 182 հոդվածով, որը հետագայում կբորոքարկեն։
Հիշեցնենք, որ կեսգիշերից «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում էին զոհված զինծառայողների ծնողները։ Նրանք այստեղ էին, որպեսզի թույլ չտային Նիկոլ Փաշինյանին և այլ պաշտոնյաներին Անկախության տոնի առթիվ մտնել զինվորական պանթեոն: «Եռաբլուր»-ում մեծ թվով ոստիկանական ուժեր էին կուտակվել։ Կարմիր ու սև բերետավորներ շղթա էին կազմել: Ծնողները բերետավորներին ասացին, որ չեն թողնելու Փաշինյանը մտնի «Եռաբլուր»։ Սակայն բերետավորները սկսեցին քաշքշել ծնողներին։

У двух подвергнутых приводу с «Ераблура» матерей погибших военных травмы – адвокат
С территории воинского пантеона «Ераблур» в Ереване полиция сегодня рано утром подвергла приводу порядка 30 человек. Об этом сообщил журналистам адвокат Ваан Ованнисян.
Он отметил, что при приводе родителей погибших полицейские, вероятно, сломали палец у одной из матерей, а у другой повредили руку.
По словам адвоката, они находятся в полицейском участке и после того, как будут отпущены на свободу, обратятся за медицинской помощью.
«Протоколы по всем подвергнутым приводу, составленные по статье 182 Кодекса об административных правонарушениях, позже будут обжалованы», – добавил адвокат.
С полуночи в воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване находились родители погибших военнослужащих. Они были там для того, чтобы помешать Николу Пашиняну и другим должностным лицам войти в пантеон в День независимости. В «Ераблуре» были сконцентрированы многочисленные силы Полиции. Красные и черные береты выстроились в живую цепь. Родители предупредили последних, что не пустят Пашиняна в «Ераблур» и призвали полицию держаться от них подальше, но беретники устроили толкотню с родителями.