«Հրապարակ». Երեք նախագահների հանդիպումը, հավանաբար, տեղի կունենա Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում
«Մոտ օրերս, գուցե հենց այսօր, կայանալու է ՀՀ երեք նախագահների` Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի, Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը, որին մասնակցելու է նաև Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն: Հանդիպումը, հավանաբար, տեղի կունենա Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում: Թեման հայտնի է` Հայաստանի ծանր իրավիճակը և այդ իրավիճակից դուրս գալու ելքերի փնտրտուքը:
Սակայն մինչ հայ հանրությունը մեծ հույսեր է կապում, որ այս պատկառելի խումբն իշխանափոխություն է իրականացնելու և ստանձնի երկրի կառավարումը, մեզ հայտնի դարձավ, որ տրամադրվածությունը բոլորովին այլ է:
Այս նախաձեռնության մեջ ակտիվ դերակատարում ունի Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, ով իր առաջ խնդիր է դրել՝ բացատրել մյուսներին, թե ինչ վտանգներ են ծառացած մեր երկրի գլխին, եթե մենք գնանք առճակատման և չզիջենք Ադրբեջանին, ուստի փորձելու է համոզել, որ եկեք միասին սատար կանգնենք գործող իշխանություններին: Այնպես, ինչպես արեց ինքը 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին` կոչ անելով համախմբվել Ռոբերտ Քոչարյանի իշխանության շուրջ»։

«Грапарак»: Встреча тех президентов, вероятно, состоится в Первопрестольном Святом Эчмиадзине
Газета «Грапарак» пишет, что в ближайшие дни, возможно сегодня, состоится встреча трех президентов Армении – Левона Тер-Петросяна, Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна, в которой будет участвовать также Католикос Всех Армян Гарегин II.
«Встреча, по всей вероятности, состоится в Первопрестольном Святом Эчмиадзине. Тема известна – сложившаяся в Армении тяжелая ситуация и поиск выходов из этой ситуации. Однако в то время как армянское общество связывает большие надежды с тем, что эта респектабельная группа осуществит смену власти и возьмет на себя руководство страной, нам стало известно, что царит совершенно другое настроение.
В этой инициативе большую роль имеет Левон Тер-Петросян, который поставил перед собой задачу объяснить остальным, что какие угрозы стоят перед нашей страной, если мы пойдем на столкновение и не уступим Азербайджану, посему попытается уговорить, чтобы вместе поддержали действующую власть. Так как сделал сам 27 октября 1999 года, призвав сплотиться вокруг власти Роберта Кочаряна», - пишет газета.